Memoriál proběhnul v kulturním domě v Nedakonicích dne 12.5.2018.

výsledky:

Družstva: Excel

Jednotlivci: (Excel) nebo (chess-results)

výsledky doprovodného rapid turnaje: (Excel) nebo (chess-results)

V sobotním dopoledni 27. února 2016 se již tradičně šachisti - žáci sjeli do boršického kulturního domu, kde se ve 4 věkových kategoriích utkalo celkem 36 hráčů. Kategorie byly rozloženy rovnoměrně po deseti hráčích(kách) a hrálo se klasicky švýcarem, s výjimkou nejstarší kategorie do 15 let čitající 5 šachistů a 1 šachistku, kde se hrálo formou každý s každým.

Turnaj neušel ani televizi Slovácko reprezentovanou známým reportérem panem Johaníkem a jeho kameramanem ;) Pro zájemce se program bude vysílat v pondělí.

IMG 5000

reportér pan Vojtěch Johaník, v pozadí jeho kameraman a u šachovnice Jakub Krchňáček.

V nedalekém Starém Městě v sobotu 14.5.2016 proběhl 8.ročník memoriálu Vratislava Hory. Tento úspěšný hráč a později ještě úspěšnější šachový trenér mládeže v pozdních letech života hrával i za náš oddíl, kde taky trénoval mládež. Měl silnou přirozenou autoritu a vyžadoval kázeň. Spolu s připravenýma materiálama a metodickým vedení se mu dařilo vychovávat i budoucí velmistry. Většina z těch mladších, kteří v našem oddíle prošli jeho trenérským vedením jsou dnes našima oporama. Proto je tento turnaj především zaměřen na mladé hráče do 18-ti let. Jako takový malý bonus se zde hraje i doprovodný rapid turnaj, kterého se může zúčastnit kdokoliv.

CAM01982
hlavní turnaj

V sobotu zajíždělo 11 boršických žáků do nedalekého Veselí nad Moravou k prvnímu turnaji VC-regionu UH a zároveň zahájení soutěžní sezony žactva 2014/2015.Pro mnohé to byl první turnaj v kariéře/bratři Hlúškovi a Buršové/ a zrovna oni si nevedli vůbec špatně.Hrálo se ve dvou kategoriích a to mladší od 2003 a starší do roku narození 1998.

Hlusek-VC-VeseliN.M. 2014
šestiletý Michal Hlúšek hraje pod dohledem svého otce

Ve starší kategorii obsadil slušné šesté místo Patrik Pondělek,své si uhráli i Lukáš Kolaja a Michal Krsička,ostatní zůstali svým bodovým ziskem trochu za svými možnostmi.

V kategorii mladších zazářil na svém prvním turnaji syn našeho letitého šachisty Pavla Hlúška,šestiletý Michal,který byl zároveň nejmladším účastníkem turnaje a obsadil rovněž vynikající šestou příčku a dokázal potrápit i vítěze turnaje Vlastika Babulu,se kterým přešel do vyhrané koncovky,ale ještě nedokázal uplatnit svou výhodu a odešel po boji poražen.Solidně zahrál i jeho bratr Martin a jejich rodičovský doprovod odjížděl jistě spokojen.Zbytek výpravy se též snažil o co nejlepší výsledek a pořadatelé je odměnili bohatým cenovým fondem.Poděkování patří doprovodu za dopravu a to paní Pavlínkové,manželům Hlúškovým a samozřejmě všem zúčastněným za předvedené výkony.

Další turnaj nás čeká v sobotu 17.10.2014 ve Starém Městě a to bude KS pětičlenných žákovských družstev,kde se bude bojovat o dvě postupová místa do KPa týden na to druhý turnaj VC,tentokrát v sousedních Osvětimanech.Věřím,že účast bude opět hojná a získaných bodů bude stále víc a víc.

 

KONEČNÉ VÝSLEDKY:

FOTOGALERIE:

Václav Tomšic