Ve dnech 25-26. června se uskutečnilo MČR škol, kde hrál Matěj Krajíček za GUH. Matěj hrál druhou šachovnici a hrál docela hezky. Udělal 6 bodů z 9. Bohužel Matěj Babula to na první moc nezvládal a ty body týmu hodně chyběli a skončili až pátí. Snad se jim za rok bude dařit víc. Výsledky ZDE!

V tomto měsíci se i odehrál blitz ve Vlčnově. Od nás tam byl Matěj, Honza a Adam. Kluci hráli hezky, ale soupeři byli moc silní. Nejlépe dopadlo po 15 kolech Adam, který měl 10,5 bodu a skončil čtvrtý s trochu slabším pomocným hodnocením. Výsledky ZDE!

IMG 20240626 141613

O víkendu 25. – 26. 5. 2023 se v Chrudimi v Muzeu hrálo Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu pod názvem Omega plus OPEN. Boršice zde nebyli, ale za Staré Město hrál náš nejšikovnější talent Matěj Krajíček.  Na tomto turnaji skončili první ze sedmdesáti tří týmů a prohráli jen poslední kolo, ve kterém už o nic nešlo.  Samotný Matěj ukořistil 5 Z 9 bodů, což je docela průměrný výsledek, ale na to už se historie neptá. Výsledky jsou ZDE!

Matěj a Honza se účastnili i blitzu na MČR amatérů v Hluku. Výsledky ZDE!

image1 1

V sobotu 23. 3 jsme pořádali 3. GP mládeže Zlínského kraje. Turnaje se účastnilo 95 dětí. V kategorii H+D10 hrálo celkem 36 dětí. Z Boršic v této kategorii hrál Patrik Zemánek a Bartošová Anna. Tuto kategorii vyhrál Macharáček Jakub z oddílu ŠK Zlín-Malenovice, z.s. V kategorii H+D12 hrálo 24 dětí. Z Boršic zde hráli Vu Duc Huy a Kalivoda Petr, který skončil šestý, což byl nejlepší výsledek Boršic. Tuto kategorii vyhrála Ševčíková Terezie z oddílu ŠK Staré Město. Kategorie H+D14 se účastnilo 35 dětí. Za Boršice pak hrál Jurčík Jakub a Martin Kec. Tuto kategorii vyhrál Souček Andrej z oddílu ŠK Staré Město.

Petr Kalivoda má určitě stále šanci sérii těchto turnajů vyhrát, tak doufejme, že v posledním turnaji zabere.

a16ec094 7f93 4b75 a80b cd2461a71933

Za poslední měsíc hlásíme samé úspěchy a je mojí povinností se o ně podělit. Dne 9. 4. se ve Zlíně konalo krajské kolo přeboru škol. Z Boršic tam byl Matěj Krajíček v kategorii 6-9. třída za Gymnázium Uherské Hradiště, kde na druhé desce ukořistil 6,5 bodu ze 7 a skončili první. Byl zde také Honza Kostka v kategorii středních škol za Gymnázium Staré Město, který byl unavený ze Staroměstského turnaje a ukořistil jen jeden bod a skončili předposlední. Ale je to krásný důvod, proč se ulít ze školy. Výsledky: ZDE! a ZDE!

Taky musím pochválit Petra Kalivodu, který v 4.5. byl na 4. GP mládeže ve Vsetíně. Získal 6 bodů ze 7 a jako správný gentleman remízoval jen s holkama. Skončil jako první díky lepšímu pomocnému hodnocení a postupuje na MČR mládeže v rapid šachu. Obrovská gratulace. Výsledky ZDE!

e0160508 6b1c 4d12 ad0a 72b46067ae38

Ve dnech 24-29. 10. proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska v Loučné nad Desnou. V kategorii U12 hrál Petr Kalivoda, který je prozatím bez ELA. Byl tedy nasazený hodně vzadu, takže nás mohl jen pěkně překvapit. Začátek měl sice slabší, nakonec ale zahrál velice solidní turnaj. Skončil na 23. místě s 5 body z 9.

V kategorii U16 hrál Matěj Krajíček, který hrál velice pěkné partie již od začátku turnaje. Bohužel mu se zas nedařilo ke konci turnaje. V 7. kole porazil nejlepšího nasazeného hráče Matěje Babulu. Nicméně, poslední 2 kola hodně povolil a skončil až na 13. místě s 5,5 body z 9. I to je velice hezký výkon, ale Matěj tady měl určitě na víc.