Ve čtvrtek 29.11.2018 se hrálo okresní kolo Přeboru škol v šachu čtyřčlenných družstev. Z boršic jeli 2 družstva, 4 hráči ve mladší kategorii (dolní stupeň) a jedno ve starší kategorii (horní stupeň). Přestávám se divit proč většina trenérů mládeže je na infarkt ... přehled visících figur, věží a dam byl úctihodný. V obou kategoriích hrálo 7 týmů.

Ve starších se hrálo ve složení Denis Dědič, Jakub Gajdoš, Jan Gabriel, Oliver Jurčík, Kryštof Jurčík a po slibném začátku jsme začali padat tabulkou na konečné 5. místo.

Mlaší hráli Jan Kostka, Matěj Krajíček, Onřej Kec a Petr Burša turnajem propluli bez zaváhání, z celkem 24možných bodů (hrálo se olympijským způsobem) "věnovali" soupeřům pouze bod a půl (a ještě k tomu dost hloupě). Konečné první místo a postup do krajského kola byl zasloužený.

20181129 120329

Memoriál proběhnul v kulturním domě v Nedakonicích dne 12.5.2018.

výsledky:

Družstva: Excel

Jednotlivci: (Excel) nebo (chess-results)

výsledky doprovodného rapid turnaje: (Excel) nebo (chess-results)

V nedalekém Starém Městě v sobotu 14.5.2016 proběhl 8.ročník memoriálu Vratislava Hory. Tento úspěšný hráč a později ještě úspěšnější šachový trenér mládeže v pozdních letech života hrával i za náš oddíl, kde taky trénoval mládež. Měl silnou přirozenou autoritu a vyžadoval kázeň. Spolu s připravenýma materiálama a metodickým vedení se mu dařilo vychovávat i budoucí velmistry. Většina z těch mladších, kteří v našem oddíle prošli jeho trenérským vedením jsou dnes našima oporama. Proto je tento turnaj především zaměřen na mladé hráče do 18-ti let. Jako takový malý bonus se zde hraje i doprovodný rapid turnaj, kterého se může zúčastnit kdokoliv.

CAM01982
hlavní turnaj

V sobotním dopoledni 27. února 2016 se již tradičně šachisti - žáci sjeli do boršického kulturního domu, kde se ve 4 věkových kategoriích utkalo celkem 36 hráčů. Kategorie byly rozloženy rovnoměrně po deseti hráčích(kách) a hrálo se klasicky švýcarem, s výjimkou nejstarší kategorie do 15 let čitající 5 šachistů a 1 šachistku, kde se hrálo formou každý s každým.

Turnaj neušel ani televizi Slovácko reprezentovanou známým reportérem panem Johaníkem a jeho kameramanem ;) Pro zájemce se program bude vysílat v pondělí.

IMG 5000

reportér pan Vojtěch Johaník, v pozadí jeho kameraman a u šachovnice Jakub Krchňáček.