Boršický šachový oddíl udržuje již několik desítek let družbu s německým šachovým oddílem ESV Lokomotive Falkenberg. Tato družba spočívá v tom, že každé 2 roky se navštívíme na čtyři dny. Buď jedeme my k nim, a nebo přijedou oni k nám. Tentokrát byla řada na nás.

Scénáře návštěv jsou více méně po celá léta stejné. Ve čtvrtek ráno vyrážíme a po pár zastávkách kolem 17.hodiny přijíždíme na místo. Následuje uvítání a ubytování. Na druhý den v pátek se jede na coledenní výlet a večer je nějaká společná oslava a posezení. V sobotu bývá dopoledne volno a odpoledne šachový zápas. Večer je opět posezení s občerstvením a samozřejmě množstvím různého pití od alko až nealko. No a v neděli dopoledne bývá turnaj v bleskovkách a odpoledne po obědě se vracíme do Boršic. Když přijedou němečtí šachisté k nám, tak scénář je stejný.

IMG 20170902 143000

Na Gibraltaru se Boršický odchovanec a v současné době hostující hráč našeho ačka Václav Fiala utkal z exmistrem světa Anandem. Došlo k tomu shodou zajímavých okolností ... Anandovi se moc nedaří naopak Vaškovi se dařilo výborně (vyhrál 3zápasy v řadě z toho 2x nad IM hráčem). Legendární hráč bohužel nezaváhal a Vaška přejel - ale určitě výborná zkušenost, několikrát se dostal do záběrů kamer live vysílání dokonce se rozebírala i jeho partie. No pecka :-D

Zatím se mně nepodařilo partii vyšťárat - hned jak najdu čas na kvalitnější hledání dám ji sem.

Partii si našel i fotograf takže Vašek má super a určitě vysoce ceněnou fotku ;) jinak jsou fotky tady https://www.flickr.com/photos/johnchess2/sets/72157664095221746/

anand fiala

V nedalekých Kunovicích proběhla v pátek 24.4.2015 simultánka s velmistrem Davidem Navarou. Simultánka proběhla v pěkném prostředí Panského dvora, kde se nachází restaurace a přednáškový sál. Po krátkém rozhovoru diváků s Davidem Navarou a dalším velmistrem Zbyňkem Hráčkem začala samotná simultánka s 20-ti hráči. Mezi těmito hráči byli i 2 boršičtí zástupci a sice pan František Šaňák a z mladší generace Luděk Volčík. Oba naši zástupci prohráli. Celkově zvítězil David Navara v poměru 19-1, když se podařilo urvat jeden bod napajedelskému zástupci M.Kuncovi.

šachista
šachista

V neděli 6.9.2015 se uskutečnil v nedalekých Osvětimanech rapid turnaj. Boršice vyrazily s několika hráči také. Já jsem s Václavem Stodůlkou přicestoval hodinu před začátkem, a tak zbylo dost času se vypořádat s Lojzkovým burčákem, který jsem vzal sebou. Z boršických hráčů se nejlépe umístil Josef Ludvíček, který obsadil 16.místo. Za sebe musím podotknout, že jsem to pojal především pro zábavu a konečné umístění mě nepřekvapilo.

Turnaj řídil Stanislav Volčík mladší a o zázemí se postaraly dcery osvětimanského hráče Štěpána Mrvy. Celý turnaj se hrál na 9 kol tempem 15 minut na partii a probíhal bez problému. Pěkná atmosféra provázela celý den. Celkovým vítězem se stal Kičmer z Baníku Havířov, druhý byl IM Zpěvák z Tatranu Litovel a třetí IM Sosna ze Slavoje Poruba.

 

CAM01392
Květoš Luňák vlevo

Celkové výsledky jsou zde.

Ve dnech 24. - 25.4 pořádá šachový oddíl Kunovice šachový festival, v rámci něhož si můžete pobesedovat a zahrát s naším nejlepším šachistou GM Navarou, který je v současnosti také v první dvacítce nejlepších šachistů světa. Na stránkách šachového oddílu Kunovice se můžete dozvědět více (plakát zde).