O minulém víkendu se konaly dvě mládežnické akce,na kterých jsme měli svoje zastupení.V sobotu končilo po týdenních bojích POLOFINÁLE JUNIORŮ V PŘIBYSLAVI,kde dosáhl výborného výsledku náš Adam Gabriel,který obsadil vynikající 2. místo v kategorii H-20 a tímto výsledkem si zajistil účast na uzavřeném MČR juniorů,konajícím se v březnu v Koutech nad Desnou.Zbývající dva reprezentanti již tak úspěšní nebyli,Luděk Volčík obsadil 37.místo oproti nasazení 23,a Adam Šimoník byl na takovém republikovém turnaji poprvé,tak získával zkušenosti,ale nějaký bod mohl určitě přidat.

Odkazy na celkové výsledky a karty hráčů zde. 

Ostatní odkazy:

Druhým sobotním turnajem byl oblíbený BRANKOVICKÝ KRÁL,kde jsme měli osminásobné zastoupení a byli jsme nadmíru úspěšní.Brankovického krále získal prvním místem Jan Skalka.třetí ve starší kategorii byl Petr Janska třetí a v mladší kategorii obsadil čtvrté místo Patrik Pondělek.Perfekní komentář včetně fotogaleri pořídil bezkonkurenční šachový reportér David Ciprys na jihomoravském webu.I ostatní se neztratili a zíkali nějaké turnajové body.

 • článek Davida Cipryse

 • Celkem 3 zástupci našeho oddílu se tento týden (od 13.11.2011 do 19.11.2011) účastní Mistrovství České republiky v šachu juniorek a polofinále juniorů 2011. Pořadatelem této akce je šachový oddíl TJ Jiskra Havlíčkův Brod a akce se koná v hotelu Přibyslav v Přibyslavi (kraj Vysočina).

  Turnaj se hraje švýcarským systémem na 9 kol. Hrací tempo 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s bonusem 30 sekund na tah. Hraje se v kategoriích:
  společná pro dívky D20 a D18 a dále pro chlapce kategorie H18, H20.

  Z našeho oddílu se Mistrovství účastní Adam Gabriel, Luděk Volčík a Adam Šimoník. Jejich úspěchy a neúspěchy můžete sledovat ve výsledkové listině:

  Ostatní odkazy:

  Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

  O letošním posledním květnovém víkendu 28.-29.5. 2011 se uskutečnil již 49. ročník tradičního "Zaječického" turnaje, v Juniorcentru na SEČI. Tento impozantní turnaj je vždy složen ze 3 samostatných turnajů (včetně odkazů
  na výsledky):

  Prezentovalo se 51 družstev v turnaji 6-člen. družstev, kterého se zůčastnilo
  i jedno boršické družstvo. Výsledky celého družstva včetně konkrétních výsledků jednotlivců naleznete zde (na chess-results.com)!

  Detalnější popis naleznete po rozkliknutí celého článku!

  O víkendu ve dnech 2. a 3. července 2011 jedou naši čtyři zástupci do Světlé nad Sázavou obhajovat stříbrné medaile na Mistrovsví České republiky juniorů
  a dorostenců v rapid šachu. Družstvo hrálo ve složení:

  1. FIALA Václav
  2. GABRIEL Adam
  3. VOLČÍK Luděk
  4. NÁPLAVA Petr


  druzstvo_SK_Borsice_1._mistoZleva: Luděk Volčík, Petr Náplava, Adam Gabriel, Václav Fiala + rozhodčí Benák

  Hoši dovezli ze Světlé několik skvělých výsledků:

  • Obsadili celkově 1. místo v M-ČR jako družstvo,
  • V kategorii juniorů do 20 let jednotlivců získali: 2. místo - Václav Fiala a 3. místo - Adam Gabriel,
  • a v kategorii juniorů do 18 let ještě získal stříbro opět Adam Gabriel.

  Nezbývá než pogratulovat za výbornou reprezentaci Boršic.

  Propozice turnaje jsou zde.

  Odkazy:

  • na chess-results.com - zde
  • devět online přenosů - zde

  Během předešlého víkendu náš šachový oddíl reprezentovaly 2 výpravy
  na různých rapidových přeborech ČR. Pro šachistovo oko to musel být opravdu pěkný šachový víkend...