K šestému kolu ZKS k nám přijeli přátelé z Vlčnova, a jak už je zvykem, proti Boršicím se jezdí téměř v plné síle. Již od začátku zápasu jsem to pro nás viděl velice bledě, protože nebyla jediná šachovnice, kde bychom stáli lépe. Ke konci zápasu proběhlo už tradiční drama.  Jako první skončil Staňa, který měl mít po dlouhé době volno, ale ráno ještě vypadl hráč, a tak dal velmistrovskou remízu. Jako další jsem skončil já. Marek to měl se mnou těžké, hned jsme se začali mlátit v centru a k jeho smůle jsem v partii neudělal jedinou chybu. Poté skončila partie na první šachovnici. Tady hrál Honza jeho obvyklou francii a na Michala tlačil, co to šlo. Michal se naštěstí ubránil a partie skončila remízou, když Honza měl na hodinách poslední 3 minuty a Michal ještě hodinu a půl. Teď ale začala ta horší část. Laďa Šebela těžce prohrál souboj o centro v zahájení a trpěl kvůli tomu až do konce hry. Soupeř ho pěšákama prakticky rozdrtil. Na poslední šachovnici zas zkušený Garry přejel nezkušeného Toma Zůbka. Na předposlední šachovnici zazářil Honza Kostka proti Vlastíkovi Oharkovi, který mě svým výkonem docela zklamal (viz. dál v článku.) O šachovnici níž hrál Frýbort s Ondrou. Frýbort vymyslel krásnou oběť koně, kterou kvůli časovce nedotáhl do konce. Pak měl dokonce 2 dámy. O tom si taky povíme dále v článku. Poslední partii dohrával Ficenc s Matějem. Jsem Matějovi hned na začátku říkal, ať nabídne remíz. Bohužel neuposlechl a při soubojích v zahájení ztratil figuru. Celkem spolu pak do 2 hodin natahali snad 76 tahů, než se Matěj vzdal.

  SK Boršice B ELO 3½:4½   TJ Vlčnov C ELO
Havranek Michal 1995 ½ - ½ Mostek Jan 1962
Tomanek Pavel 1811 1 - 0 Kadlcik Marek 1497
Krajicek Matej 1732 0 - 1 Ficenc Libor 1847
Sebela Ladislav 1812 0 - 1 Zalesak Robert 1683
Volcik Stanislav st 1793 ½ - ½ Flekac Milan 1857
Frybort Pavel 1776 ½ - ½ Podskubka Ondrej 1672
Kostka Jan 1530 1 - 0 Oharek Vlastimil 1691
Zubek Tomas 0 0 - 1 Ondrusek Jan 1641

 

af6cfc6c 749e 459f 86b7 69e31726fbb1

Frýbort zahrál geniální tah Jdf3+!. Ondra to sebral věží a Frýbort to měl sebrat koněm a byl by vyhraný. Bohužel věž sebreal věží a pak začal bojovat o holý život.

frybort 1

Naštěstí dostal perfektní nápad, utíkat s pešákem do dámy a v této pozici Ondra nemůže dělat nic jiného, než hledat věčné šachy:

frybort 2

 

 

 

Honza hrál těžce jedovatou partii a jeho poslední tah byl Sxb5. Soupeř byl naštěstí srab a střelce mu nesebral. 

honza 1

 

Partie se pak dostala až do této pozice:

honza 2

 

Tady měl Vlastík Oharek poslední šanci jak partii ještě vyrovnat. Měl zahrát Dd4 a pak jít otravovat krále. Nicméně zahrál Sb7?,  a pak už prakticky nikdy neměl iniciativu...