Tento víkend se odehráli hned 2 turnaje. První v Malenovicích:

Pořadí St.č. Kategorie Jméno ELO Body
8 10 U10 Kalivoda Petr 0 4
6 5 U12 Krajíček Matěj 1217 4
10 8 U14 Hlúšek Michal 1362 4

 

Výsledky z prvního turnaje najdete ZDE!

a druhý ve Starém městě:

Pořadí St.č. Kategorie Jméno ELO Body
5 8 U10 Kalivoda Petr 0 4
5 6 U12 Krajíček Matěj 1203 4,5
12 11 U12 Kec Ondřej 1002 4
20 15 U12 Kostka Vít 0 2,5
21 19 U12 Novotná Gabriela 0 2,5
2 8 U14 Hlúšek Michal 1341 5,5

 

Výsledky z druhého turnaje najdete ZDE! 

 

Můj komentář a možná časem i fotky dále v článku.

 

V Malenovicích hráli jen 3 naši hráči a to Petr Kalivoda v kategorii do desíti let, který skončil osmý z dvacetijedna hráčů. Dále Matěj Krajíček, který byl v kategorii do dvanácti let nasazený pátý a skončil šestý z dvacíti. V kategorii do  čtrnácti let hrál Michal Hlúšek, který skončil desátý z pětadvaceti. Všichni měli 4 body, takže se aspoň nemuseli hádat, kdo z nich byl nejlepší. Od Petra to byl velice hezký výkon, na druhou stranu Matěj a Michal mohli víc zabrat. 

 

Ve Starém městě se účastnilo více hráčů celkově a i více hráčů z Boršic. A hráčů z Boršic by bylo i víc, kdyby tomu nebránily různé okolnosti. V kategorii do desíti let se opět účastnil Petr Kalivoda a opět uhrál 4 body, což je na jeho poměry fakt super. V kategorii do čtvrnácti let bojoval a vybojoval druhé místo Michal Hlúšek, což je opravdu pěkný výkon. Prohrál jen s Kubínem, který turnaj vyhrál. Tady jde aspoň krásně vidět, že když se mu chce, tak to jde!  Nejvíce žáků hrálo v kategorii do dvanácti let. Tady šlo krásně vidět, jak turnajový program nemá rád Boršické hráče, protože Matěj Krajíček dostal první 2 kola slabší Boršické hráče, které samozřejmě porazil. Nakonec se mu podařilo vybojovat o půl bodu víc, než den předtím a skončil pátý. Což je pěkné, ale on na tu medaili přece jen určitě má. Ondra Kec skončil jedenáctý se 4 body a to jen kvůli slabému buchholzu.  S lepším buchholzem by to byl velice pěkný výsledek. Dále se turnaje účastnili Vít Kostka a Gabriela Novotná. U nich není tajemství, že je šachy moc nebaví, a proto 2,5 bodu je od nich čekatelný výsledek. 

 

Nakonec je důležité poznamenat, že výsledky z obou GP se zprůměrovali a výherci postoupí na republiku. Jediný kdo stojí za zmínku je Matěj Krajíček, který se umístil třetí ve své kategorii, tedy na prvním nepostupovém místě.