V nedalekém Starém Městě v sobotu 14.5.2016 proběhl 8.ročník memoriálu Vratislava Hory. Tento úspěšný hráč a později ještě úspěšnější šachový trenér mládeže v pozdních letech života hrával i za náš oddíl, kde taky trénoval mládež. Měl silnou přirozenou autoritu a vyžadoval kázeň. Spolu s připravenýma materiálama a metodickým vedení se mu dařilo vychovávat i budoucí velmistry. Většina z těch mladších, kteří v našem oddíle prošli jeho trenérským vedením jsou dnes našima oporama. Proto je tento turnaj především zaměřen na mladé hráče do 18-ti let. Jako takový malý bonus se zde hraje i doprovodný rapid turnaj, kterého se může zúčastnit kdokoliv.

CAM01982
hlavní turnaj

Celkem se hlavního turnaje zúčastnilo 84 mladých hráčů. Vítězem se po 9.kole stal Adam Dvořák z Lokomotivy Brno. Z našeho oddílu se zúčastnili tito hráči a jako jednotlivci se umístili takto:

Hlúšek Martin (39.místo)
Dědič Denis (47.místo)
Hlúšek Michal (50.místo)
Gajdoš Jakub (63.místo)
Skupinová Alice (76.místo)
Nečas Tadeáš (77.místo)

Soutěžilo se zároveň i jakože v družstvech. Podle tohoto kritéria bylo družstvo mladších žáků Boršic (Hlúšci, Dědič, Gajdoš) na třetím místě. Rovněž v kategorii dívek skončila na třetím místě Skupinová. Takže z šestice hráčů bylo 5 medailistů.

výsledky hlavního turnaje na chessresults, případně jako xls soubor

Veselé bylo sledovat vyhlašování výsledků. Jedna z cen byl tablet, který obdržel náhodně vylosovaný hráč ze všech 84 účastníků. Organizátoři to udělali fíkaně a toto losování nechali až na konec po vyhlášení všech výsledků. Tím si zajistili účast všech hráčů po celou dobu vyhlašování a nemuseli se obávat, že se jim to vylidní a zůstanou jenom ti, kteří dosáhli na ceny. Ale asi to bylo jedno, protože co jsem viděl, tak ceny snad brali úplně všichni, což s nelibostí nesl doprovod boršických hráčů Pavel Hlúšek, když u 56.vyhlašovaného hráče začal tlouct hlavou o stůl, protože mu došlo, že to ještě bude trochu trvat, ale domů jít nemohl - tablet je tablet. Kdo to nakonec vyhrál nevím, protože jsem odešel na nedaleký košt vína i když jsem v rapidu 2 litry Tománkového boršického vína vyhrál.


Doprovodného 7-kolového rapid turnaje, kde hrálo 14 hráčů jsem se za Boršice zúčastnil já (Michal Havránek). Turnaj se hrál současně s hlavním turnajem. Podařilo se mně uzmout druhé místo. Utéct pronásledovatelům jsem dokázal až v posledním kole, když jsem vyhrál a pan Knotek porazil pana Křížka, který mně celou dobu šlapal na paty.

odkaz na výsledky doprovodného rapidu na chessresults

CAM01980
doprovodný rapid turnaj

Po skončení jsme se s Tondou Vávrou ještě přesunuli na tamní košt vína.

CAM01994
košt vína ve Starém Městě

DRUŽSTVA A BORŠICE BYLY TŘETÍ V MLADŠÍ KATEGORII DRUŽSTVO-/HLÚŠEK2X.DĚDIČ+GAJDOŠ/ A SKUPINOVÁ BYLA TŘETÍ V MLADŠÍCH ŽÁKYNÍCH,TAK ŽE ZE ŠESTI HRÁČŮ PĚT MEDAILISTŮ