V sobotním dopoledni 27. února 2016 se již tradičně šachisti - žáci sjeli do boršického kulturního domu, kde se ve 4 věkových kategoriích utkalo celkem 36 hráčů. Kategorie byly rozloženy rovnoměrně po deseti hráčích(kách) a hrálo se klasicky švýcarem, s výjimkou nejstarší kategorie do 15 let čitající 5 šachistů a 1 šachistku, kde se hrálo formou každý s každým.

Turnaj neušel ani televizi Slovácko reprezentovanou známým reportérem panem Johaníkem a jeho kameramanem ;) Pro zájemce se program bude vysílat v pondělí.

IMG 5000

reportér pan Vojtěch Johaník, v pozadí jeho kameraman a u šachovnice Jakub Krchňáček.

 

Nejstarší kategorii (H+D15) opanoval Ondra Vašek ze sousedních Osvětiman, když těsně s půlbodovými rozestupy mu na paty šlapali dva staroměští hráčí (2.) Albert Zelnitius a (3.) Lukáš Macháček. Velmi dobře hrála taky jediná zástupkyně dívek (4.) Viktorka Všetulová, která klidně mohla hrát o kategorii níže. Boršickému Patriku Pondělkovi se sice dařilo stavět pěkné pozice, ale bohužel nezvládal časovou tíseň, ŠKODA!

IMG 4994

Kategorie do 15 let - nalevo (včetně pořadí): 1. Ondřej Vašek, 2. Albert Zelnitius, 3. (první dívka) Viktorie Všetulová; napravo: 5. Stanislav Foltýnek, 3. Macháček Lukáš a 6. Patrik Pondělek.

Vítězství v kategorii do třinácti let (H+D13) si pro vítězví neomylně došel Vlasťa Babula, který nezaváhal a získal plný počet bodů. Druhý kunovický Tibor Horáček svému soupeři Janu Vávrovi ze Starého Města unikl jen 2 body středního bucholzu. Zde náš šachový oddíl reprezentoval Martin Hlúšek, který jako mladší z ročníků v této kategorii obsadil pěkné 7. místo celkově. Nežné pohlaví zde reprezentovala talentovaná zástupkyně ze Staréha Města Marie Vaňsková (pátá mezi kluky a vítězka dívek).

IMG 5008

Zleva stojící: 2. Tibor Horáček, 1. Vlastimil Babula, 3. Jan Vávra a dole uprostřed 1. Marie Vaňková

V kategorii do jedenácti let (H+D11) si vybojoval zlato kunovický Jakub Krchňáček. Avšak po tuhém boji se svými pronásledovateli (2.) Vojtěchem Lukášem a (3.) Adélou Potykovou (oba ze Starého Města) a těsnými půlbodovými odstupy. Boršický Denis Dedič bohužel nezvládl start turnaje, což ale napravil alespoň závěrečnými 2 výhrami.

IMG 5012

Zleva stojící: 2. Vojtěch Lukáš, 1. Jakub Krchňáček, 3. Maxmilián Miosga a dívka uprostřed: 1. Adéla Potyková

Největší radost Boršicím udělalo vítězné tažení Michala Hlúška v nejmladší kategorii (H+D9), který ztratil jen půl bodu. Druhou pozici si vybojoval mladší z bratrů Babulových Matěj, také hrající za Staré Město, za které hraje také třetí mezi kluky David Maršálek (celkově čtvrtý). Dívky vyhrála Klára spáčilová (celkově na 3. místě). Ve zbytku startovního pole se také neztratili další nejmladší reprezentanti Boršic Odra Kec (5. místo celkem, 4. mezi kluky), (6.) Petr Burša a zkušenosti sbírající Alice Skupinová (2. mezi dívkami).

IMG 5013

Zleva nahoře: 1. Michal Hlúšek, 2. Matěj Babula, 3. David Maršálek a dole v dřepu: 1. Klára Spáčilová a 2. Adéla Skupinová

Celkové výsledky naleznete na Chess-reluts:

H+D9 (+další kategorie rozklikáváním)