Ve dnech 2-6. 7 se koná 47. přebor Vsetína, kterého se právě účastním. Turnaje se nakonec bohužel účastní lichý počet hráčů, a tak se ředitel turnaje obětuje a občas nehraje. Je nás tedy 25 a já jsem podle FIDE ELA nasazený desátý. Průběh turnaje je pro mě zatím jako na houpačce, ale poslední dvě kola už by mohli jít dobře. Zatím mám tedy 3 body z 5 s tím, že jsem zatím vyhrál každé liché kolo. Dále v článku se můžete podívat na highlight z každé partie.

 

Pozdní update:

V předposledním kole jsem dostal proti sobě mladou vycházející hvězdu, ze které jsem měl fakt strach. Naštěstí sem ze zahájení vyšel daleko líp a moje obavy byli zažehnány. Naopak v posledním kole jsem dostal proti sobě druhého nejsilnějšího hráče, proti kterému jsem to pokazil hned v zahájení... Tím pádem jsem měl 4 body ze 7 a skončil jsem osmý. Výsledky jsou ZDE!

 

Moje ELO je 1796 a FIDE ELO 1713

 

První kolo: Mocek Tadeáš ELO: 1371 ELO FIDE: 1276 – Tománek Pavel

 

Jak někteří z vás víte, tak za černého hraju už jen pouze Jc6. Řekl jsem si, že na slabého soupeře si svoje eso v rukávu nebudu plýtvat a na e4 jsem hrál normálně e5. A jak jsem potom trpěl. Soupeř měl dokonce celé dva způsoby jak mě rozdrtit. Ukážu vám ten první. Soupeř svoje šance naštěstí nevyužil a mě se podařilo dostat do lepší koncovky.

Mocek

 

Soupeř teď může zahrát f6 Ve1 a Dh5 a není co řešit.

 

Druhé kolo: Tománek Pavel – Pýcha Patrik ELO: 2039 ELO FIDE: 2055

 

Proti tomuto soupeři jsem měl dilema. Věděl jsem, že hraje francouzkou a výměnná francouzká se docela lehce remízuje. Přesto sem se tomuto zahájení radši vyhnul a šel zkusil Jc3. Byla to relativně dlouhá a náročná hra, při které se poznalo kdo je lepší. A tak mě nakonec v koncovce přehrál.

Pycha

 

Já teď chtěl ještě útočit, tak jsem udělal chybu Sf3. Soupeř měl teď jít do Vc3 a byl by vysmátý. Naštěstí udělal Vc2? a já měl zahrát Kg3, protože po Kh1 Vc3 jsem prohraný.

 

Třetí kolo: Holiš Matyáš ELO: 1000 ELO FIDE: 1000 – Tománek Pavel

 

V tuto chvíli jsem si řekl, že mě systém nemá rád a furt mi dává naschvál extrémy. Na druhou stranu jsem jel v neděli dom, tak jsem byl rád, že jsem mohl být za půl hodiny hotový a jet dom. Soupeř zahájení začal hezky. Hrál d4 a na to já nejdu jinak než Jc6. Pak ale v krátkém časovém úseku udělal 3 špatné tahy a já ho rychle rozebral.

Holiš

 

Soupeř lehkomyslně zahrál Db3-Dc3- Dd2 a teď krásně funguje Dxd2 Jxd2 Ve1 a pak Sg4 a Sd4 a bílý to může zabalit.

 

Čtvrté kolo: Tománek Pavel - Gnida Patrik ELO: 2213 ELO FIDE: 2195

 

V tuto chvíli jsem si řekl, že mě systém vysloveně šikanuje. Věděl jsem, že se bude hrát sicilka, a tak jsem se večer lehce připravoval. Soupeře jsem svým zahájením překvapil a on byl celý špatný z toho, že nemá co hrát. Bohužel v tu chvíli kdy jsem začal jasně vyhrávat, sem si nechal dát jednotahový mat…

gnida

 

Soupeř přemýšlel půl hodiny nad tahem f5? a po De3 víceméně nic nemá a já když uklidím krále, tak stojím jak pán. Bohužel jsem zapomněl na mat a zahrál Dd4...

 

Páté kolo: Vlachopulos Elefteris ELO: 1636 ELO FIDE: 1590 – Tománek Pavel

 

První normální soupeř. Zahrál d4, a tak plán byl jasný. Bohužel jsem pokazil souboj o centrum a soupeř dostal obrovskou výhodu. Pak ale podcenil můj útok a nakonec sem ho oškubal jsem ho jak slepici.

Valopulos

 

Soupeř zahrál Kf2??, čímž mě velice pomohl a po e6 d6 Dh4 stojím jak pán.