Přesně měsíc před Štědrým dnem jsme se u nás utkali se slabší variantou Vlčnova. Všichni s klíčema došli na poslední chvíli, takže zbytek hráčů musel chvilku postát venku. Ale o to víc všichni byli na hru nažhavení. Zatím nám jdou utkání v této soutěži docela rychle…na oběd už bylo rozhodnuto. Začal s tím Stanislav Volčík St., který získal bod asi za 20 minut. Ale v tu dobu samozřejmě ještě nebylo nic rozhodnuto. Chvílama jsem to viděl i na 4:4, ale štěstí stálo na naší straně. Stanislav Volčík ml. A Patrik Pondělek remízovali, Viktor Tomášů prohrál. Tománek Pavel lehce vyhrál a za stavu 3:2 pro nás všichni čekali, jak dopadne Skalkovo drama. Skalka nakonec vyhrál, a pak už hráli jen první dvě šachovnice. Michal Havránek vyhrál a Ludvíčkův soupeř se vzdal. 6:2 je nakonec velice pěkný výsledek!

SK Boršice C

ELO

6:2

TJ Vlčnov D

ELO

Havránek Michal

1957

1 - 0

Podškubka Ondřej

1712

Ludvíček Josef

1754

1 - 0

Ondrůšek Jan

1686

Tománek Pavel

1688

1 - 0

Kadlčík Marek

1530

Volčík Stanislav st.

1712

1 - 0

Kadlčík Petr

1560

Skalka Josef

1653

1 - 0

Moravec René st.

0

Volčík Stanislav ml.

1724

½ - ½

Nikorjak Miroslav

1279

Pondělek Patrik

1322

½ - ½

Holeček Dominik

1245

Tomášů Viktor

0

0 - 1

Bilavčík Vladimír

0

1

Na první hrál Michal a po hodině hraní měl strach, že zas remízuje s hráčem, který má nižší ELO. Naštěstí Michal věděl, jak koncovku zahrát a soupeř moc nevěděl, jak se bránit, takže nakonec to pro něj byla lehká výhra.

1 š

Michal hrál mimo jiné na převahu na dámském křídle

2

Na druhé šachovnici hrál pan Ludvíček proti známému ostrému hráčovi panu Ondrůškovi. Takže udělali opačné rošády a šli do sebe. Podle Michala byl pan Ondrůšek zbytečně moc pasivní. Pan Ludvíček se úspěšně bránil, a ještě úspěšněji útočil. Přitom získal obrovskou převahu. A soupeř hrál vlastně jen proto, že ještě o něco šlo. Ve chvíli, kdy jsme vyhráli, tak se pan Ondrůšek vzdal.

2 š

Pozice z partie. O pár tahů pan Ondrůšek nabídl remízu. A protože je pan Ludvíček veliký bojovník, tak i když to bylo 4:2 pro nás, tak přesto hrál dál. Stroj ukazuje -5.

Na třetí jsem hrál já. Partie nakonec byla o dost lehčí, než jsem čekal. Celkově měla 17 tahů, a za tu dobu jsem získal 3 pěšáky. Pak soupeř usoudil, že to nemá cenu a vzdal se.

3 š

Řešení pro černého: Db6. Ani jeden jsme to neviděli a jsem za to rád, protože po výměně dám stojím krapec hůř. Bylo zahráno Kh8 a já si dobral pika.

4

Na čtvrté hrál Stanislav Volčík st. Skoro sem se s jeho soupeřem vsadil, že pokud to bude francouzká, tak se vzdám a pokud ne, tak on. Francouzká to byla. Jsem rád, že jsem se nevsadil. Soupeř se připravoval na Šaňáka a Ludvíčka, takže Staňa byl pro něj těžký soupeř. Ještě měl navíc smůlu, že chytl Staňovo tempo a do 20 minut ztratil figuru.

5

Nejzajímavější partie dneška probíhala na 5. šachovnici. Soupeř pana Skalky tentokrát neměl ještě ani ELO. Takže si tentokrát ani nemůže stěžovat, že chytl zas nejsilnějšího hráče. Skalkův soupeř obětoval figuru a šel po králi, nicméně tam nic nebylo a s figurou víc šel i do koncovky. Tam jeho pozice vypadala hrozivě, dokonce figuru daroval zpátky. Nabídnul i remízu, ale soupeř ji odmítl. A 2-3 tahy na to daroval figuru zpět a Skalka pak už bez problému vyhrál.

6

Na šesté hrál Stanislav Volčík ml. Nadšeně trávil svůj víkend doma šachovou nedělí. A taky to tak vypadalo. Partii měl sice lepší, ale dal to rychle za remíz.

7

Na sedmé hrál Patrik Pondělek. Hrál docela dost uzavřenou pozici. Nakonec se dostali do fáze, kdy začali opakovat tahy, a tam to skončilo remízou.

8

Na poslední šachovnici hrál Viktor Tomášů. Docela se na zápas těšil, dokonce ve středu se mě ptal, s kým hrajeme. Bohužel to hrál strašně pasivně…tahy jako a6, h6. Soupeř si mezitím dobyl centrum. Pak sice Viktor získal figuru, ale soupeř vytvořil takový tlak, že to nešlo ustát.