Tuto neděli (3.11.2019) nastoupilo naše nové družstvo proti týmu z Ostrožské Nové Vsi. Hned na začátku šlo vše v náš prospěch, protože dojeli jen ve čtyřech lidech. Po hodině začali partie kluků mít převahu na jedné nebo druhé straně a jako první prohrál Michal Hlůšek. V průběhu dalších 2 hodin Martin Hlůšek vyhrál a Honza Kostka prohrál. Nakonec hrál ještě Pavel Hlůšek, který těžce bojoval ještě v po obědovém čase. Nakonec svého soupeře zdolal a my vyhráli 3:2.

SK Boršice D Ostrožská Nová Ves
Hlúšek Pavel V Z 1863 1 - 0 1655 Potrusil Zdeněk Z
Hlúšek Michal Z 1191 0 - 1 1642 Botek Jan Z
Hlúšek Martin Z 1111 1 - 0 1117 Dobřecký Antonín Z
Kostka jan Z 1093 0 - 1 1043 Botek Jan H
Krajíček Matěj 1100 1 - 0    
  3 - 2

 

D 2 2019

Dnešní sestava

Na první hrál Pavel Hlůšek. Jejich partie byl většinu času vyrovnaná, ale Pavel pak začal útočit na královském křídle a soupeř měl pak i problémy s časem, takže nepřátelského krále lehce udolal.

Na druhé hrál Michal Hlůšek, ten si bohužel nechal vytvořit moc slabin na královském křídle. Soupeř tam hned nastěhoval všechny své figury a Michal pak se svou rozbitou pozicí a nevyvinutýma figurama neměl šanci.

Michal

Černý má zpoustu slabin a podle mě horko těžko jde něco takového ustát.

Martin Hlůšek a jeho soupeř nejdřív nějak navzájem útočili na své krále. Nicméně pěšcama uzavřeli pozici a nic pořádného se nestalo. Až potom za nějaký čas se Martinovi podařila získat kvalita a soupeř se ještě navíc dostal do časové tísně, takže to nakonec pro něj byla lehká výhra.

Jan Kostka zahrál pěkné zahájení a jeho pozice se mi docela dost líbila. Pak udělal velkou rošádu, na kterou hned soupeř pomalu chystal útok. Honza se mezitím snažil vymyslet nějaký útok, ale nic mu nevyšlo. Soupeř se pak s nachystaným útokem lehce probil a Honza přišel o hodně pěšců a později i o figury.

Honza

Honzovu partii si nepamatuji přesně, nicméně pointa je furt stejná. Soupeř (bílý) nejdřív získal b pika a pak nějak i d pika, a pak už se to vezlo. 

 

Na poslední šachovnici nastoupil Matěj Krajíček, který si bohužel nezahrál.