Ve středu 26.12.2018 jsme zajížděli na Štěpánský turnaj do Vlčnova, který se hraje rovněž jako memoriál Josefa Oharka. Pan Oharek byl známý vlčnovský hráč, ale taky před mnoha a mnoha lety hrával i za Boršice. Celý turnaj byl výborně zorganizovaný. Turnaj je také známý tím, že na ceny se můžou těšit téměř všichni účastníci a pokud vím, tak letos se dostalo dokonce na každého. První cena je vzduchovka, ale ani ostatní ceny nejsou žádné cetky. Zúčastnilo se celkem 78 hráčů a zvítězil domácí hráč Petr Koutný.

Image 007
pohled do hracího sálu

Z našich kmenových hráčů jsme tam jeli 4. Stanislav Volčík, František Šaňák, Pavel Tománek a Michal Havránek. Ještě se připojil Jaroslav Vrtal, který za Boršice rovněž hrává, ale je kmenovým hráčem Prušánek.

Z mého pohledu jsem turnaj nezačal dobře a cítil jsem propadák. Nicméně k výkonu mě vyburcovalo zjištění, že Pavel je daleko přede mnou, což bych poslouchal ještě další týdny po turnaji. A opravdu se začalo dařit. Na to, že jsem měl asi 4-5 piv a ktomu jsem byl pozvaný na obrovskou štamprli slivovice jsem konec turnaje odehrál podezřele dobře. Ve Vlčnově mají totiž docela velké štamprle na slivovici a připomínaly mně legendární Osvětimanské květináče - Květoš by mohl zavzpomínat. Nakonec jsem se umístil na hezkém 13.místě.

Image 020
jedna z našich vyhraných cen položená na stole na Grétě

Ve štamprlích mě ale trumfnul Pavel, protože ten jich měl asi pět, ale nebylo to nijak znát a pořád se na mě nepříjemně dotahoval. Stal se oblíbencem pana Javora, který obsluhoval v bufetu a vždycky měl radost, když jsme si přišli něco koupit. Celkově se Pavel umístil na 24.místě, což je oproti nasazení velký posun.

Další náš hráč František Šańák ve kterémsi kolem porazil Jaroslava Vrtala a po takovém úspěchu od té doby se s ním už nikdo nedomluvil. Skončil celkově 49.

Nakonec Stanislav Volčík coby řidič byl přibližně na svém podle nasazení a skončil na 52.místě.

Po skončení turnaje jsem se s panem Vrtalem přemístil do Boršic na Grétu, kde jsme to ještě probírali. Přišel tam i pan Skalka, což je taky důvod, proč ten článek píšu až teď ...
Bohužel on sám se turnaje zúčastnit nemohl kvůli návštěvě u nich doma.

Výsledky:

Výsledky jsou na tomto odkazu

 

Image 001

Image 003

Image 005

Image 006
tablo s panem Oharkem

Image 010

Image 015

Image 017

Image 018
první cena

Image 019

 

Komentáře k článku: