V neděli 11. 4. 2016 jsme u Nás v Boršicích uvítali hosty z nedalekého Velehradu v posledním utkání tohoto roku. Zápas jsme prohráli těsně 3,5 : 4,5. Když stačilo málo a remizovali jsme. Zápas se dá okomentovat jako nezkušenost mladších hráčů. Doufám však, že při stoupajícím počtu utkání bude stoupat i jejich výkonost a s nimi i naše výsledky v dalším soutěžním roce. V soutěži jsme zakotvili na krásném čtvrtém místě. Od prvního místa nás dělilo 11,5b a od třetího místa pouhých 4,5b. I přes to hodnotím náš výsledek pozitivně. Celkově jsem si celý “šachový rok“ užil a doufám, že to tak bude i nadále pokračovat.

SK Boršice C Sokol Velehrad
Šaňák František (ZV) 1848 1 - 0 1726 Kegler Libor (Z)
Ludvíček Josef (Z) 1903 ½ - ½ 1653 Plevák Petr (Z)
Hurdes Josef (Z) 1732 0 - 1 1668 Plevák Pavel (Z)
Pfeffer Dominik (Z) 1768 1 - 0 1592 Psotka Tomáš (Z)
Tománek Pavel 1661 1 - 0 1510 Pavlica Tomáš (Z)
Pondělek Patrik 1269 0 - 1 1486 Křen Antonín (Z)
Hlúšek Martin 1000 0 - 1 1406 Pavelka Zdeněk
Hlúšek Michal 1000 0 - 1 1428 Kegler Rudolf
  :

 

CAM01897

Na 1. šachovnici hrál František Šaňák, jehož partie skončila v náš prospěch výhrou. Pan Šaňák rozehrál remizovou partii, kdy za stavu 4 : 1 pro Velehrad se nás šel zeptat, jestli může vzít remiz. Zde byla jasná odpověď ne. Pan Šaňák tuhle partii dokázal dostat do vítězného konce. Konec partie jsem neviděl, takže nevím, kde soupeř udělal finální chybu.

Na 2. šachovnici hrál Ludvíček Josef.  Partii rozehrál ostře, i když ve střední hře ztratil kvalitu. Zde jsem opět neviděl, jak k tomu došlo. A tak partii s papírově slabším soupeřem remizoval. Tahle partie skončila jako jedna z posledních, protože soupeř i přes získaný materiál nevěděl jak výhodu zúročit. Zde soupeř vzal remiz, hlavně z důvodu, že jim k celkové výhře družstva stačila.

CAM01893

Na 3. šachovnici hrál Josef Hurdes. Partie od začátku probíhala ve prospěch našeho hráče. Kdy náš hráč z vyhrané pozice, zkušeně přešel do remizové, tahle pozice se mu asi pořád nezdála jako dostatečně dobrá. Zde pan Hurdes našel to nejhorší pokračování a dostal se do pozice, kde už nešlo nic dělat. Partie skončila ve prospěch soupeře.

Na 4. šachovnici jsem hrál já (Dominik Pfeffer). Soupeř proti mně zvolil Dámský gambit. Ve střední hře jsem získal, díky nepřesné hře soupeře pěšce. Vytvořil jsem si dva volné pěšce na A a B sloupci. Poté jsem si pozici celkem zkomplikoval, když jsem nechal soupeřova pěšce projít na d6. To, ale nemělo následně žádný vliv. Pěšce jsem zablokoval věží na d7. A hurá volnýma pěšcema dopředu. Zaktivizoval jsem dámu a díky nehybným věžím, jež museli držet pěšce, jsem dal dámou vidle a soupeřovu věž získal. Následně se soupeř vzdal.

CAM01894

Na 5. Šachovnici hrál Pavel Tománek. Pavel svoji partii ukončil téměř okamžitě. A díky tomu ještě stihl začátek mše v kostele na 10 hodin.

Na 6. Šachovnici hrál Patrik Pondělek. Zde jsem myslel, že to bude mnohem vyrovnanější partie. Patrik se, ale nechal nachytat. Soupeř mu vzal zadarmo jezdcem pěšce na e5. A kdyby ho Patrik bral zpátky, soupeř by mu sebral jezdce na c6 a po braní bxc6, by ho vzal střelcem a ztratil by věž na A8. Tohle Patrik viděl, ztrátě věže se v téhle chvíli vyhnul, ale někde dál ztratil figuru. U toho už jsem nebyl přítomen a partie skončila ve prospěch soupeře.

Na 7. Šachovnici Martin Hlúšek. Martin hrál celkem vyrovnanou partii se svým soupeřem, ale ztratil dva krajní pěšce na dámském křídle. Zde ho soupeř dostal jeho volnýma pěšcema za podpory věže pod tlak. Partie už se nedala udržet a náš hráč prohrál.

Na 8. Šachovnici hrál Michal Hlúšek. Michal započal partii odvážně. Nezalekl se mnohem staršího soupeře, ale projevila se nezkušenost a ztratil figuru ve střední hře. Potom už se to hrálo těžce a partii i pod dozorem svého taťky prohrál.

CAM01892

Prohraný zápas nám vynahradil náš kapitán Václav Stodůlka, který po oslavě narozen dojel i s bečkou Bernarda. Abychom to poslední kolo řádně zapili