uvod-burcak-2012

V neděli 23. září 2012 se opět uskutečnil v KD obce Boršice tradiční Otevřený přebor Moravy 4-člen. družstev v bleskové hře (včetně ZK Přeboru ve stejné kategorii). Tento tzv. "Burčákový turnaj" v letošním roce přilákal celkem 36 družstev, za které hrálo 145 hráčů. Celkovým vítězem se stalo s přehledem DURAS Brno, které s vyjímkou 1 prohry (Kroměříž A) a 1 remízy (Lokomotiva Brno A) porazilo všechny své soupeře. Avšak 2. družstvo v pořadí - juniorů z ŠK Zlín F  - ztratilo jen jeden potřebný půl bod k 1. místu. Bronzovou cenu si odvezli hráči z týmu Slavie Kroměříž A

Šachového turnaje se v rámci projektu přeshraniční spolupráce „Z Opatoviec do Boršic, od Váhu k Morave“ se zúčastnili i šachisti z obce Opatovce ze Slovenské republiky.

 

V rámci družstev ze Zlínského kraje zvítězilo výše zmíněné družstvo ŠK Zlín F, stříbrný pohár si odvezla výprava Slavie Kroměříž a chvalitebné třetí místo obsadili junioři z domácího oddílu SK Boršice (Prohibičáci) - ve složení: 1. Adam Gabriel 12b., 2. Václav Fiala 11,5b., 3. Luděk Volčík 12b. a 4. Pavel Náplava 11,5b. 

Domácí oddíl dále reprezentovala tato družstva, která obsadila následující místa v pořadí:

24. Boršice C - seniorské družstvo + jeden výborný host z Orlové Jiřího Koptu,

25. Boršice A - další juniorské družstvo posílené o hosta z Bojkovic - Jiřího Navrátila,

34. Boršice Y - zkušení harcovníci, kteří v rámci turnaje předvedli výdř šachovou i picí (burčák),

35. Boršice B - žákovské družstvo posilněné o jednoho slovenského hosta - Štefan Jakube.

 Celý turnaj přehledně naleznete se všemi různými tipy výsledků na chess-results.com

Odkazy na jiné weby: