Poslední listopadovou neděli k nám zajeli hosté z Malenovic. Poslední dobou nás furt poráží, takže jsme chtěli už nějakou odvetu. Zápas byl napínavý a vyrovnaný až do poslední sekundy. Bohužel to tentokrát ale nevyšlo. Jako první skončil Matěj Krajíček, v jehož partii se prakticky nic nestalo. Luděk Volčík se nechal zničit na královském křídle. Měl jednu šanci, jak se zachránit, ale neviděl ji. Pavel náplava nezvládl střední hru a šel do koncovky s 2 pikama míň, tak se vzdal. Erik Pfeffer stál celou partii líp, ale nestíhal a musel dát remízu. Pavel Hlúšek hrál takovou divnou partii, kde se soupeř až zbytečně moc bránil, až mi některé tahy přišli úplně nelogické. Nakonec Pavel soupeře uhrál. Já jsem byl na začátku partie hodně agresivní a vrátilo se mi to tak, že jsem celou partii trpěl. Všeci kolem mě chodili, jak hrozně stojím a podle počítače jsem byl úplně v pohodě. V koncovce sem pak soupeře přehrál. Stav byl 3:3 a zbývali poslední 2 partie. Šebela měl obrovské štěstí a dostal se do remízové věžovky. Ptal se mě, jestli má remízu přijmout a Michal se tvářil, že svoji partii uremízuje, tak jsem mu na to kývnul. Michal měl 2 piky proti koni v dámském koncovce, a nakonec to teda bohužel neuremízoval. Takže jak jsem sliboval, dostali jsme výprask 3,5:4,5. Céčko v tento den taky prohrálo, takže snad se nám bude příště dařit lépe. Šebelova a Michalova partie dále v článku.

  SK Boršice ELO 3½:4½   ŠK Zlín - Malenovice ELO
Volcik, Ludek 2062 0 - 1 Richvalsky, Patrik 2125
Havranek, Michal 1995 0 - 1 Kubiczek, Michal 2055
Naplava, Pavel 2032 0 - 1 Bohacek, Jan Andrej 2026
Pfeffer, Erik 1941 ½ - ½ Balazec, Ludovit 1879
Hlusek, Pavel 1878 1 - 0 Tomek, Josef 1847
Tomanek, Pavel 1811 1 - 0 Valkovic, Marek 1811
Krajicek, Matej 1732 ½ - ½ Samohyl, Adam 1590
Sebela, Ladislav 1812 ½ - ½ Hobza, Radek 1541

 

Takže nejdřív Šebelova partie. Já říkám, že všechny věžovky jsou remízové a počítač hlásí jasnou nulu. Naopak jiní tvrdí, že černý je na tom lepší a navíc měl Šebela proti sobě slabšího soupeře. Nicméně po bitvě je každý generál...

 sebela

 

Když Šebela přijal remízu, tak Michal přesně v této pozici. Což byla jeho poslední šance jak to uremízovat.

Michal

Michal zahrál Db4? a soupeř na to zahrál De3! Michal pak hraje Dxa4 a tím prakticky ztrácí tempo (ještě měl šanci Df4,) které mu pak chybí. Místo toho měl rovnou zahrát Dxa4 nebo Df4 a tlačit na krále. Pak mu ten b pik utekl.