V předposledním kole jsme se utkali s Osvětimany. Nejdřív jsme měli malou soutěž o najíti pana Skalky, který se nedostavil. Po 10 minutách hledání a pár telefonátech konečně dorazil. A za dalších 10-20 minut dokonce vyhrál (soupeř říkal, že přehlédl šach), takže přebral Honzovu práci. Jako další rychle skončil Tomáš Zůbek, který se nechal po těžkém citovém vydírání ukecat na remízu. Rychle také skončila partie na poslední šachovnici, ve které soupeř zvolil špatný způsob boje o střed a pan Ludvíček ho pak rozebral na součástky. Další partie byli hodně vyrovnané a napínavé. Po delší pauze jsem to jako první zabalil já. Pavel Kunc mě docela drtil, a i když jsem z toho nejhoršího dostal, tak jsem se bál, že můj střelec bude v koncovce slabší než jeho kůň a nabídl jsem mu remízu.  Okolo oběda skončil i Krajíček, Honza a Staňa. Na Romanovu a Honzovu partii se podíváme v článku. Staňa nejdřív získal figuru, a pak ji dal zpátky. Ale soupeřka si nechala koně ve vazbě, a když ho Staňa získal, tak se vzdala. Jako poslední hrál samozřejmě Frýbort, který šel do těžce vyhratelné koncovky se vzdáleným pěšákem. Toho se mu prosadit nepodařilo a partie skončila remízou. V tabulce jsme po předposledním kole 3. a vypadá to, že tak i skončíme.

  SK Boršice C ELO 6½:1½   KK-ŠK Osvětimany ELO
Tománek Pavel 1802 ½ - ½ Kunc Pavel 1735
Kostka Jan 1449 1 - 0 Macků Lubomír 1614
Krajíček Roman 0 1 - 0 Luňák Květoslav 1425
Frýbort Pavel 1803 ½ - ½ Peška Martin 1402
Volčík Stanislav ml. 1709 1 - 0 Churá Petra 1480
Zůbek Tomáš 0 ½ - ½ Ondrůšek Radek 1289
Skalka Josef 1565 1 - 0 Lavička Zbyněk 1184
Ludvíček Josef 1696 1 - 0 Booth Jordan 0

osss

Honza

Tak první Honzova partie. Získal figuru, ale vypadalo to, že po De2 ji pan Macků získá zpět. Počítač jako nejlepší variantu pak radí Ve8 f3 Dxd1 a černý má střelce a věž proti dámě. Ale bílý stojí tak hrozně, že i tak je černý jasně vyhraný. K Honzově štěstí pan Macků zahrál jako poslední pokus Vb1, ale to už jsou končiny. 

Roman

Roman skoro celou partii tlačil na soupeřova krále. V této pozici můžeme vidět krásný 3-tahový mat. Nicméně Roman zahrál Df6?? a dal tím Květošovi poslední šanci na výhru. Naštěstí se Květoš nezamyslel a zahrál c5?? Hned na to se vyměnily dámy a šlo se do věžovky, kterou už Roman naštěstí vyhrál. Ikdyž, v jednom tahu, by to při přesné hře mohl Květoš ještě uremízovat, neboť všechny věžovky jsou remízové.