Poslední šachovou neděli k nám přijeli hráči z Napajedel. Soupeři přijeli spíše v bažantí sestavě. Zápas byl velice vyrovnaný a rozhodl až zvrat v posledních minutách. Hned další den vyjeli naši důchodci na návštěvu za naším dlouholetým hráčem panem Hurdesem (viz foto).  Napajedla nám dýchala v tabulce za krk. Nicméně po jejich porážce si můžeme relativně oddychnout. O průběhu zápasu více v článku.

  SK Boršice B ELO 5:3   TJ Fatra - Slavia Napajedla ELO
Havranek Michal 1998 0 - 1 Bazant Petr 2249
Pfeffer Erik 1971 0 - 1 Bazant Petr 2210
Tomanek Pavel 1802 ½ - ½ Bartas Pavel 1934
Pfeffer Dominik 1828 1 - 0 Bazant Pavel 1736
Volcik Stanislav 1737 1 - 0 Sedlacek Roman 1680
Stodulka Vaclav 1689 ½ - ½ Kozojed Vlastislav 1775
Kostka Jan 1449 1 - 0 Bazant Radek 1550
Zubek Tomas 0 1 - 0 Amin Ibrahem 1342

hurdes

Jako poslední přišel a jako první odešel Honza Kostka, který už od začátku partie valil do soupeře pěšákama. Ten sice pak vymyslel nějaký útok, ale zase zapomněl na obranu a Honza ho lehce rozdrtil. 1:0 pro nás.

Jako další skončil Václav a já. Václava překvapil soupeřův útok, a tak to dal radši za remízu. Já naopak byl o trochu lepší a šel bych to koncovky s pikem víc. Byl jsem ale vyklepaný a nabídl jsem remízu. Stav 2:1 Partie skončila v této pozici:

ja

 

Teď byla otázka, kde budem sbírat body. Tom byl prohraný a zbytek partií byl spíš na remízu. Tak jsme čekali, že to bude rozhodovat Dominik Pfeffer. Ten ale soupeře pěkně přejel: (stav 3:1)

dominik

Domér sebral pika na d3! a soupeř na to zahrál b6? V tu chvíli začal prohrávat o 3 piky a mohl to vzdát.  

 

Další, kdo pěkně zaperlil byl Staňa Volčík. Soupeř mu asi 3x nabídl remízu a měl hroznou časovku, ale pozice stejně zaváněla remízou různopolných střelců (viz pozice) Soupeř naštěstí daroval věž zadarmo a bylo vymalováno.

Staňa

V tuto chvíli nastala ta nejtěžší část hledání vysněného půl bodu. Všichni naši hráči byli prohraní a musel by se stát zázrak, abychom vyhráli. A jako první padl Michal. Sice měl v jednu chvíli na hodinách 1:45, ale soupeř ho prakticky vyhnal z rošády. Stav 4:2.

 

A v tuto chvíli zazářil Tom Zůbek. Vyhrál nám zápas tímto trikem:

Tom

Soupeř zahrál Ke3? a Tom na to zahrál g3!. Soupeř teď měl místo toho zahrát jedinou možnost a to Ve5 a pak Vg5. Naštěstí sebral věž na f3. Pak navíc místo toho, aby po sebrání věžky sebral pika na e a bylo by to věž a 3 pici proti dámě zahrál zmiňované Ve5 a Vg5 a nechal si utéct e pika a zvdal se.

Jako poslední hrál Erik a dostal se do této pozice:

Erik

Je to spíše remízové s malou výhodou pro bílého. Tomu se pak povedlo dostat krále na h8, pěšáka na g6 a vytempovat Erika tak, aby musel pustit g pika, a tím Erik prohrál.