V neděli 20.11.2022 jsme jeli do nové destinace Pravčic - na takovou událost se vždy  velmi těšíme, protože si zahrajeme s novými soupeři. Byli jsme přivítáni ve velmi přátelském prostředí, kávičky, čaj, dokonce pišingr ... za drobný poplatek jsme si dali i pivko a slazenou limču. Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch, pan Skalka získal 2 pěšce a zdevastoval soupeři rošádu, Matěj Krajíček se rozehrál a předvádí velmi pěkné šachy. Tentokrát naběhl soupeři na královské křídlo dámou a začal ho tam terorizovat. Já (Václav Stodůlka) jsem soupeře porazil velmi rychle když si nechal krále v centru, výsledný výsledek 7:1 v náš prospěch je možná až velmi krutý ... nějaké remizy mohli soupeři uhrát.

Šach. 7   TJ Sokol Pravčice ELO   - 8   SK Boršice B ELO   1 : 7
6.1  
 
Tobolik, Jaroslav
1763 z -  
 
Havranek, Michal
1998 z, V 0 - 1
6.2  
 
Mrhalek, Ctirad
1660 z, K -  
 
Tomanek, Pavel
1802 z 0 - 1
6.3  
 
Bubenicek, Miroslav
1627 z -  
 
Volcik, Stanislav
1737 z, K 0 - 1
6.4  
 
Pavelka, Frantisek
1501 z -  
 
Stodulka, Vaclav
1689   0 - 1
6.5  
 
Kubik, Radomir
1491 z, Z -  
 
Frybort, Pavel
1803   0 - 1
6.6  
 
Zapletal, Bruno
1487 z -  
 
Krajicek, Matej
1380   0 - 1
6.7  
 
Pechacek, Jaroslav
1434 z -  
 
Kostka, Jan
1449   1 - 0
6.8  
 
Ulicny, Stanislav
1325   -  
 
Skalka, Josef
1565   0 - 1

 1. šachovnice Michal Havránek - hrál celkem divokou partii, měl vytažené G a F piky před rošádou a soupeř tam oxidoval dámou. Vypadalo to podezřele, ale nakonec Michal získal 2 pěšce, poté získal i kvalitu a už nebyla šance aby s tím soupeř něco udělal.

havranek

2. šachovnice Pavel Tománek - hrál celkem pevnou pozici co zaváněla remizou, soupeř ale ztratil trpělivost a rozhodl se obětovat figuru za průnik těžkých figur do Pavlovy pozice - bylo to otravné, ale nic tam nebylo. Následně se dostali do  velmi zajímavé pozice:

tomanek diagram

Bílý Pavel Tománek na tahu, první myšlenka je Db3 a vynutit výměnu dam - ale opatrně s bílým králem, který je velmi daleko ... Pavel se nakonec rozhodl do této varianty nejít - celkem logicky se nikomu nechce s figurou víc jít do tak ryzikového podniku ... Nicméně:

1. Db3 následuje vynucená varianta 1. ..... Dxb3, 2. Jxb3 axb4, 3. axb3 Ke6, 4. Jc5+ Kd5 tady je důležité najít tah Ja6 ale celé je to na hraně a bílý musí být i nadále  velmi přesný ...

3. šachovnice Stanislav Volčík - hrála se francouzská obrana, Staňovi se podařilo získat časovou výhodu (jako vždy) následně i pěšce. Z nějakého důvodu se soupeř rozhodl vyměnit dámy a jít do jezdcové koncovky kdy měl Staňa vzdáleného volného pěšce ... celkem bez problémů vyhrál.

volcik

4. šachovnice Václav Stodůlka - hrál jsem za bílé vídeňský útok, soupeř neudělal rošádu a nechal si krále v centru. Poté to už bylo celkem snadné, otevřít hru, obsadit volný sloupec těžkýma figurama, vytvořit bod vniku, vniknout na 6. řadu a jednoduchou kombinací jsem soupeře rozebral ...

5. šachovnice Pavel Frýbort - měl celkem divokou pozici, vzal si věž za 2 figury a hordu pěšáků, které se jevily jako zablokované ... naštěstí soupeři se nepodařilo své figury rozehrát, nakonec se rozhodl dát dalšího (už 4. pěšáka) za aktivizaci jezdce, ale to už bylo moc a pěšáci pana Frýborta se rozeběhly a rozehnaly figurky jako kuželky ...

frybort

6. šachovnice Matěj Krajíček - velmi se mně líbí jak Matěj hraje, pěkně figurama dopředu, kombinačně, nedělá chyby ... jen ten čas :-D Tato partie se mu povedla, vnikl dámou na královské křídlo soupeře a vypadalo to, že ho rozseká do pár tahů. Soupeř se mu ale  vysmekl a hrálo se dále kdy měl Matěj pika víc. Nakonec vyhrál bez větších problémů.

krajicek

7. šachovnice Jan Kostka - dostal vidličku a ztratil kvalitu, ještě se snažil kalit vodu nějakým věčným šachem, ale na to se soupeř nenachytal a bez problémů vyhrál.

kostka

8. šachovnice Josef Skalka - opět královský gambit, tentokrát se panu Skalkovi podařilo soupeře nachytat už v zahájení kdy získal 2 piky a zlikvidoval soupeři rošádu. Navíc měl mocné centrum a bylo jen otázkou času než dokončí vývin a soupeře přetlačí. Nakonec získal ještě malou kombinací figuru a to byla poslední kapka....

skalka