Už to byl celý měsíc, co jsme porazili Staré Město, a tak jsme si řekli, že si dáme opáčko. Na zápas jsme přišli ELOvě silnější, a nakonec zápas dopadl v náš prospěch. Jako první prohrál Pfeffer Erik, ale to naši morálku nějak neovlivnilo. Protože hned na to přišli výhry ode mně, Luďka a Adama. V tu chvíli mohli Dominik a Michal v klidu remízovat. Pak už se jen čekalo na první a pátou šachovnici. Na první šachovnici soupeř nezvládl časovku a vzdal se. Na páté šachovnici to trvalo o něco dýl, ale o tom už dále v článku. 

  SK Boršice ELO 6:2   ŠK Staré Město "C" ELO
Fiala Vaclav 2274 1 - 0 Stuchly Radim 1940
Gabriel Adam 2166 1 - 0 Vranova Zdenka 1978
Volcik Ludek 2071 1 - 0 Smid Jan st. 1859
Pfeffer Erik 1971 0 - 1 Partys Petr 2037
Naplava Pavel 2025 1 - 0 Vavra Antonin 1866
Havranek Michal 1998 ½ - ½ Krca Milan 1914
Tomanek Pavel 1802 1 - 0 Omelka Roman 1981
Pfeffer Dominik 1828 ½ - ½ Rachunek Milan 1925

Na první hrál zas Vašek Fiala, šlo se do opačných rošád a Vašek se s útokem na malou rošádu moc nemazlil. Přesto Radim Stuchlý držel vyrovnanou pozici až do časovky, kde pak daroval asi 3 pěšáky.

 

Na druhé hrál Adam Gabriel proti paní Vránové. Na její italku si připravil f5 a soupeřku to opravdu zaskočilo. Ve středí hře pak mohl získat obrovskou výhodu, bohužel to neviděl a musel vyhrávat koncovku s pikem víc.

adam

Adam teď mohl zahrát Jf5 a po Ve4 Jh4 Je5 měl zahrát Df5 a hrozí matem nebo ztrátou figury. To bohužel neviděl a zahrál Db5.

 

Na třetí hrál Luděk Volčík, který celou partii prakticky problical. Dostal se pak do věžovky, kde soupeře s menší námahou přetlačil.

 

Na čtvrté hrál Erik Pfeffer. Také byl souboj opačných rošád. Při útoku ale udělal chybu a prohrál.

 

Na páté hrál Pavel Náplava, který se dostal do věžovky s pikem víc. Bohužel nezvolil správnou variantu a šel do dámské koncovky s pikem víc. Naštěstí ani jeden z nich to nehrál přesně a Pavlův soupeř si nechal dát ve 2 hodiny mat.

pavel

Soupeř měl zahrát Db1+ a snažit se to nějak držet…místo toho zahrál Kf8? I přesto to Pavel taky nehrál přesně. Soupeř toho naštěstí nevyužil.

 

Na šesté hrál Michal Havránek, který byl po 30 minutách prakticky v koncovce. Soupeř ho začal docela přehrávat, ale nechal si osamoceného krále. Michal mohl riskovat a pokusit se o maty, ale za stavu 3,5 se rozhodl pro věčný šach.

 

Na sedmé jsem hrál já a vyhrál jsem víceméně bez boje. Soupeř nevytvořil žádnou hrozbu a půlku šachovnice překročil prakticky jednou figurou (já 3 pěšákama.) Od začátku nevěděl, co hrát, a nakonec i spadl v prohrané pozici na čas.

ja

Konečná pozice mojí partie. Černý na tahu…

 

Na poslední hrál Dominik Pfeffer. Dostali se soupeřem do koncovky všech těžkých figur, kterou dali za remízu.