V neděli 17.10.2021 byly Boršické šachy podrobeny první personální zkoušce této sezóny, kdy v jeden čas hrají 3 družstva. Bečko zajíždělo do Bojkovic a ve vyrovnaném zápasa vyhrálo 3:5. Nutno podotkout, že zápas nemusel být vůbec takto vyrovnaný. Patrik Pondělek v krásné pozici ztratil pika a později figuru, náš nový hráč Tomáš Zubek sehrál moc pěknou partii proti velezkušenému soupeři. Nakonec se dostal do časové tísně a vlivem nezkušenosti ztratil kvalitu a později nechal stát dámu. Určitě se do přiště poučí a bude hrát rychleji, časem se otrká ... Zápas nakonec museli rozhodnout naši starší hráči. U závěru jsem už nebyl, ale myslím že zápas rozhodl pan Ludvíček kdy v totálně nepřehledné partii vyhrál.

Šach. 6   TJ Bojkovice A ELO     - 7   SK Boršice B ELO     3 : 5
6.1  
 
Navratil, Jiri
1902 Z   -  
 
Pfeffer, Dominik
1812 Z, Z   0 - 1
6.2  
 
Kolouch, Jiri
1876 Z   -  
 
Frybort, Pavel
1866 Z   ½ - ½
6.3  
 
Prchla, Jaromir
1855 Z, K   -  
 
Volcik, Stanislav st.
1717 Z, K   0 - 1
6.4  
 
Vanhara, Petr
1688 Z   -  
 
Ludvicek, Josef
1736     0 - 1
6.5  
 
Kratochvilova, Magdalena
1629 Z, H   -  
 
Stodulka, Vaclav
1680     ½ - ½
6.6  
 
Vanhara, Jiri
1677 Z   -  
 
Skalka, Josef
1601     0 - 1
6.7  
 
Jandl, Miroslav
1675     -  
 
Zubek, Tomas
0     1 - 0
6.8  
 
Kratky, Ctibor
1507     -  
 
Pondelek, Patrik
1355     1 - 0

 1. šachovnice Dominik Pfeffer - sehrál velice rychlou partii, za 2 hodinky byl hotov. A potom musel chudák čekat do 14h až dohraje první řidič ... Hrál svou oblíbenou Skandinávskou, zaskočil soupeře dvojím úderem na pěšce dámou. Ten se pokusil dámu chytit a ztratil při tom ještě figuru. Načež se okamžitě vzdal.

dominik pfeffer

2. šachovnice Pavel Frýbort - přijde mně, že pokaždé co hrajeme s Bojkovice hraje pan Frýbort s Jiřím Kolouchem. Je to vždy zábava, protože jsou oba silní časovkáři ... Tentokrát se extrémní časovce vyhnuli, pan Frýbort tlačil soupeře na dámském křídle, ale neprotlačil. Partie skončila remízou v jezdcové koncovce.

pavel frybort

3. šachovnice Stanislav Volčík st. - partie mně nepřišla nějak zajímavá, taková vyrovnaná. Staňa ale velmi správně odhadl slabost soupeřova krále a pomocí věže a dámy utahoval šrouby až soupeře utahl v rošádě a zmatoval - nakonec moc pěkná partie.

stanislav volcik

4. šachovnice Josef Ludvíček - totálně zamotaná a nepřehledná partie. Od začátku do mého odjezdu jsem netušil kdo je na tom lépe. Nakonec pan Ludvíček nějakým trikem vyhrál, sám jsem zvědavý až se dozvím jak se mu to povedlo. Velmi cenný bod.

josef ludvicek

5. šachovnice Václav Stodůlka - postupně se hrálo až se dohrálo ... V partii se vůbec nic nestalo, možná jsem tahal za kratší konec, ale určitě to bylo velmi vyrovnané. Já ani soupeřka jsme nic nevymysleli a dohodli se na remíze.

6. šachovnice Josef Skalka - rozjel svůj oblíbený královský gambit, opět to bylo celkem divoké, přesně jak má pan Skalka rád ... Mohl chytat soupeři figuru, nakonec ji ale stejně polapil. O pár tahů později ještě získal kvalitu - v součtu tedy věž za tuším 2 nebo 3 pěšce. Soupeř se ještě snažil kalit vodu silným střelcem a slabým králem pana Skalky, sám se ale dostal do matových hrozeb. Nakonec musel složit krále.

josef skalka

7. šachovnice Tomáš Zubek - náš nový hráč. Ukázal se ve velmi dobrém světle, přehrál svého velmi zkušeného soupeře a získal 2 pěšce. Bohužel se dostal do časové tísně, pod kterou ztratil kvalitu, a pát tahů později nechal stát dámu. Na první vážnou partii v životě velmi dobrá hra, určitě se těšíme na další jeho partie.

tomas zubek

8. Patrik Pondělek - hrál velmi dobře, tlačil soupeře na dámském křídle, ale bohužel z toho nic nevykřesal. Soupeř rozehrál figurky a získal centrálního pěšce. Později celou figuru.

patrik pondelek