Tentokrát naše Áčko zavítalo do Zlína. Jelo se jen jedním autem, protože druhá půlka týmu se dokázala dostavit sama. Protože jsem tam nebyl, tak nedokážu popsat ani atmosféru ani průběh zápasu. Naštěstí mi komentář poskytl Adam (který tentokrát prohrál velice rychle), takže většina tohoto článku bude z jeho hlavy předepsané mnou, ať má hlavu a patu.

Po jeho prohře a Bartasové remíze, nešlo moc vidět, kde bychom mohli bodovat (tedy až na Erika). Na druhou stranu nešlo ale ani moc vidět, kde by mohl bodovat soupeř. Zajímavosti však je, že většina Zlíňáků stavila podobné výstavby, a to jak s černými, tak bílými. Výsledek 4:4 bude zřejmě spravedlivý, i když k naší výhře toho moc nechybělo.

Remíza nijak neřeší naše postavení v tabulce, stále potřebujeme jednu zápasovou výhru pro udržení v soutěži, teď již však nemáme tři pokusy, ale jen dva....a to nás v posledním kole čeká Vlčnov s ambicemi na postup do první ligy, v předposledním kole Kroměříž, což také není lehký oříšek, a tak remízou se Zlínem si značně komplikujeme moznosti o udržení v soutěži. Nicméně se Kroměříž tento víkend už taky zachránil, takže proti nám nemusí nastoupit silně. Na druhou stranu Zlín remízou s námi je již nyní zachráněn. Uvidíme, co v posledních dvou kolech předvedeme, ale je potřeba se také dívat, jak se svou situaci vypořádá Ořechov a Staré Město, což jsou s námi další adepti na sestup.

ŠK Zlín SK Boršice
Kula Dominik  2233 1 - 0 2064 Gabriel Adam 
Krejča Jakub  2156 ½ - ½ 2144 Volčík Luděk 
Malčánek Jan  2073 ½ - ½ 2136 Jireš Jiří 
Bednařík Josef  2151 0 - 1 1985 Pfeffer Erik 
Šenkýř Martin  2087 0 - 1 1944 Trávníček Kryštof Mikuláš 
Kocián Miroslav  1996 1 - 0 1938 Bačák Petr 
Hodovský Jiří  2044 ½ - ½ 1896 Bartas Pavel 
Martinka Jakub  1881 ½ - ½ 1966 Havránek Michal
  4 - 4  

Adam ztratil centrum a pak si nechal zahrát záludný tah Vxb7, věž sebrat dámou nemohl, protože by dostal vidle na dámu Jd6. Pak už to byla pro soupeře jen otázka techniky. Adamův komentář k jeho partii: No a já si zřejmě také vybral svůj špatný den, kdy jsem špatně zhodnotil výměnu figur v zahájení, kde nakonec soupeři hraji všechny figurky a mne jen bránicí dáma, což bylo špatně. Tohle se mi dlouho nestalo a soupeř toho pěkně a rychle využil.

 ADAM

Tak dle Adamova názoru bylo v jeho partii již prohrávající Po dxc4 bxc4 Sxf3 Sxf3 Je5??? ...špatné zhodnocení pozice při výměně za střelce na b2....po té už se veze…místo Je5 měl zahrát e5 a hraje se v pohodě....jinak kdyby pozici odhadl lépe....tak ani nebere pěšce dxc4 a hraje e6 s dalším vývinem a úplně jinou hrou, hlavně pohodovou.

Luděk o víkendu zřejmě snědl něco špatného a od rána mu bylo blbe. Kvůli tomu toho na šachovnici sice moc nepředvedl, ale v jeho “zdravotním” stavu jsme rádi poklidnou remis.

V Jirkovi se téměř už skoro nejde vyznat…od 20 tahu on i jeho soupeř v časovce, přitom se toho na šachovnici tolik nedělo. Nakonec také poklidná remíza na začátku věžovky, ale ty časovky jsou hodně stresující už jenom pro diváka!

Velká pochvala pro Erika, kterému se konečně podařila partie od začátku až po konec! Já se v té jeho partii vůbec nevyznám. Erik se musel trochu bránit před pikama co šli na krále, ale měl oproti soupeřovi velice aktivní figury a dlouho na něj tlačil, pak přešel do lehce vyhratelné koncovky.

Pochvalu si určitě zaslouží Miky, který se Adama ptal, jestli může vzít remíz. Řekl jsem mu ať hraje dál (stál výrazně lépe,) ale trochu se Adam obával jeho časovky....když mu řekl, ať remíz nebere, a ať hraje dál...spotřeboval na dva taky přes 10 minut ( v době nabídnuté remízy měl stejný čas jako soupeř, cca 15 minut a dobrých asi 10 tahu do časové kontroly ). Ale ustál to bravurně a soupeře úplně přejel. Tady soupeř taky obětoval aktivitu figur za útok na krále, ale nic tam neměl. Miky mezitím krásně rozehrál své figury a dostali do této pozice:

 Miky

K tomu ani není co dodat, bílý musí obětovat dámu a stojí hrozně.

Pavel Bartas nic moc neukázal, ale remis je pohodový výsledek, soupeř ho mohl určitě ještě zkoušet.

Petrovi Bačákovi se partie vůbec nepodařila a po rozehraném zahájení byla jen otázka času, kde a jak soupeř vyhraje. Taky asi zvolil špatný plán a soupeř už stal jen líp a líp.

Za stavu 3,5 -3,5 dostal nabídku remízy aj Michal....asi v úplně remízové věžové koncovce, tomu Adam však také řekl, ať hraje dál....protože jediný kdo to mohl zkoušet hrát na výhru byl právě Michal. Prohrát to za něj nešlo a soupeř se mohl v hodně pozicích splést, bohužel se nestalo...ale Michal tady zaslouží také pochvalu, že to zkoušel, co to šlo. Na Grétě se pak cítil furt vyhraný, ale podle počítače to byl spíš opak, ještě když do koncovky ztratil pika.

Komentáře k článku: