V prvním kole druhé ligy v novém roce jsme se doma utkali s oddílem GARDE Lipovec. Šlo vidět, že měli problém se poskládat, protože sáhli skoro až na spodek jejich soupisky. Tím naše naděje na vyrovnaný zápas byli o něco lepší. V prvních dvou hodinách se toho moc neudálo, všechny partie vypadali víceméně nerozhodně, možná jsme stáli trošku hůř. Já jsem po hodině dal remízu a něco potom Pavel Náplava prohrál. Velké drama začínalo až po obědě, kdy Erik Pfeffer a Adam Gabriel dostali mat a Jiří Jireš a Luděk Volčík stáli hůř. V tu chvíli se Michal Havránek a Dominik Pfeffer rozhodli, že nemá cenu a jejich partie taky dali za remiz. Jiří Jireš nakonec vyhrál a Luděk se nakonec v horší pozici vzdal. Výsledek byl nakonec 5,5:2,5 pro soupeře. Na to, že je soupeř druhý v tabulce to je docela dobrý výsledek. V příštím kole se utkáme s dalším favoritem Jezdci Jundrov, tak uvidíme, jak se jim podaří nastoupit.

SK Boršice ŠK GARDE Lipovec
Gabriel Adam Z 2072 0 - 1 2571 Markoš Ján C Z
Volčík Luděk Z 2129 0 - 1 2300 David Pavel Z
Jireš Jiří H Z 2121 1 - 0 2212 Kratochvíl Vít H Z
Náplava Pavel Z 2021 0 - 1 2246 Bělík Dalibor Z
Pfeffer Erik Z 1994 0 - 1 2076 Sekanina Jiří
Havránek Michal 1953 ½ - ½ 2011 Fojtík Tomáš
Pfeffer Dominik 1720 ½ - ½ 2018 Chládek Vlastimil
Tománek Pavel 1625 ½ - ½ 1854 Krejčí Petr
  -

 

Adam Gabriel chtěl hrát na dámském křídle, ale podcenil soupeřův potenciál na křídle královském. Nakonec mu soupeř dal krásný 5-tahový mat s obětí dámy:

Adam

Luděk Volčík se dostal do koncovky kde každý hráč měl koně a věž a Luděk měl pika míň. Navíc soupeřovi figury měli daleko lepší souhru, a protože už o nic nešlo tak se vzdal.

Největší drama tentokrát probíhalo na třetí šachovnici. Oba hráči měli asi už od 20. tahu pod minutu. Jirka Jireš ztratil kvalitu a byl prohraný, ale aj tak se rozhodl zaútočit na nepřátelského krále, čehož se soupeř zalekl a místo útoku se začal bránit. Z čistě vyhrané pozice se nakonec stala pozic prohrávající. Nakonec soupeřovi v nějakém 38. tahu došel čas.

jireš

Soupeř měl zahrát Dd4+, pak dobrat koně a Df6. Místo toho zahrál Df8 a nastává remízová pozice. Za pár tahů tam soupeř měl ještě odtažný šah na dámu, který ale taky neviděl.

 

Erik Pfeffer měl asi remízovou koncovku, šel ale zmatovat soupeře a nevšiml si, že soupeř mu dá mat rychleji.

Na posledních třech šachovnicích se nic zajímavého nedělo. Já měl úplně suchou hru. Viděl jsem tam jednou zisk figury, ale soupeř měl bohužel výmluvu. Michal Havránek měl taky víceméně vyrovnanou pozici, ale v koncovce jednou udělal velkou chybu, které si soupeř naštěstí nevšiml. Dominik Pfeffer se snažil soupeře rozbit na dámském křídle, ale soupeř se zabarikádoval a v tu chvíli kdy soupeř získal h pika měl to tahat po královském křídle, nastala třikrát opakovaná pozice.

Komentáře k článku: