V neděli 3.11.2019 zajíždělo družstvo Boršice A do Adamova na brněnsku ke 2.kolu druhé ligy E. Ačkoliv naše družstvo nemůže mít velké očekávání, Adamov byl hratelný a dokázali jsme vyhrát těsně 3,5-4,5. Tohle krátké shrnutí píši až teď, protože se mně nechtělo, mám mnoho jiných zájmů a povinností a tím pádem se potýkám i s nedostatkem času.

Spartak Adamov, z.s.     SK Boršice
Kredl Karel H Z 2101 ½ - ½ 2051 Gabriel Adam Z
Dirgas Josef Z 2107 0 - 1 2122 Volčík Luděk Z
Švehla Karel Z 2137 0 - 1 2077 Jireš Jiří H Z
Barák David H Z 2109 ½ - ½ 1985 Pfeffer Erik Z
Píše Jan Z 2020 1 - 0 1938 Bačák Petr H Z
Handl Martin 2013 ½ - ½ 1880 Bartas Pavel Z
Nezval Filip H 1771 0 - 1 1952 Havránek Michal
Dvořáková Olga 1797 1 - 0 1773 Frýbort Pavel
    -    

 

Celou cestu do Adamova mně pan Frýbort jako řidič auta vykládal, kde všude platil pokuty. Byl to dlouhý seznam a státní či městská pokladna ho prostě musí mít ráda. Zajímavé bylo, že s historkama pokračoval i cestou domů. Projeli jsme cestou tam i zpět dvouma zákazama vjezdu, ale tentokrát se to obešlo bez pokuty, pokud teda nějaká nedorazí později, jak ta jedna po několika měsících z Rakouska....

Co se týká samotného zápasu, tak už v průběhu jsem přemýšlel, co tak napsat o partiích a nic mě nenapadalo. Partie byly celkem podobné. Byly to partie spíš pozičně založené a hrálo se na slabá pole, lepší struktury pěšců, lepší rozestavení figur a tak. Prostě dlouhé manévrovací boje. Někomu se dařilo líp a někomu méně. Možná mně unikla nějaká zajímavá kombinace nebo oběť na některé ze šachovnic, ale nejsem si toho vědom. Podotýkám ještě, že prohra na osmé šachovnici byla už za rozhodnutého stavu, takže jsme alespoň nemuseli dlouho čekat a mohlo se jet domů.

Poslední dvě šachovnice soupeře sice podle ELA vypadají jako hratelnější než ostatní, ale opak byl pravdou. Oba mladí dorostenci byli podle mě i pana Frýborta velice dobří a vynalézaví. Rozhodně o moc silnější, než je právě jejich ELO. Pan Skalka by nakonec mohl vyprávět, jak ho na turnaji v Jeseníkách porážely děti s elem 1400.

Zatímco například v Dolním Němčí se rozdávají hráčům hašlerky, tady to byla čokoláda Milka. Pivo bylo vedle v hospodě, nic nám nechybělo.

Zpráva ze 2.kola je ke stažení zde

Celkovou tabulku ještě nemá cenu po 2.kole rozebírat.

Komentáře k článku: