V neděli 17.3 k nám dojeli hosté z Holešova. Skoro jsme byli aj kontumováni, protože náš 4. hráč došel až za minutu 9. První dobrá z práva byla, že konečně se u nás objevila kořalka, kterou jsme dostali od obce jako spolek a taková věc prostě musí pozdvihnout bojovou náladu! Ale zpátky teda k zápasu. Soupeři přijeli v skoro v první osmičce, což proti Boršicím musí být, jinak jsou soupeři prostě bez šance. Ale ani jejich silná sestava jim nepomohla, my jsme taky zrovna nejlepší sestavu za sezónu, já poprvé hrál na osmé. Dalo by se říct, že jsme furt byli lepší na všech šachovnicích kromě sedmé. Nejdřív sem vyhrál , pak se dostal do remízové koncovky Luděk Volčík a Petr Náplava to dal taky za remiz. Josef Ludvíček měl myslím v jedné fázi dokonce figuru a věž víc, ale neustál soupeřův útok a prohrál. Po obědě se pak partie soupeřů rozpadali jak domeček z karet. Michal Havránek, Pavel Frýbort a Jaroslav Vrtal vyhráli, a pak už se jen čekalo na Ladislava Šebelu, který byl už asi 2 hodiny v remízové koncovce a remízou to taky skončilo. V tabulce jsme teda pořád druzí a toto místo musíme ještě obhájit výhrou v Kunovicích v posledním kole.

SK Boršice B SK EMKaD Holešov A
Volčík Luděk V Z 2124 ½ - ½ 1850 Holman Radek Z
Vrtal Jaroslav H Z 2023 1 - 0 1770 Šašek Jaroslav H Z
Havránek Michal V 1961 1 - 0 1817 Trávníček Jaroslav H Z
Frýbort Pavel Z 1773 1 - 0 1758 Sovadina Martin Z
Šebela Ladislav Z 1841 ½ - ½ 1662 Janík Libor Z
Ludvíček Josef Z 1738 0 - 1 1655 Peška Antonín Z
Náplava Petr 1858 ½ - ½ 1598 Štefek Jan H Z
Tománek Pavel 1625 1 - 0 1617 Janík Miroslav
  5 ½ - 2 ½

 

1. šachovnice-Luděk Volčík. Luděk obětoval pika, aby chytil soupeřovi věž, ten pak někde obětoval figuru, kterou později získal zpátky, protože měl pěšáka na sedmé řadě. Dostali se do koncovky, kde mě Luděk o pěšáka navíc, ale nedokázal této převahy využít a byla to remíza.

luděk

2.šachovnice-Jaroslav Vrtal. Soupeř pana Vrtala udělal velice špatný tah z věží, díky kterému měl pak Vrtal volného pika na 6. řadě. Tím zaměstnal soupeřovu dámu a pobral piky na královském křídle. Což vyvodilo v krále cestovatele, který si pak vlezl do matu.

vrt

2

Přibližně v této pozici se lámal chleba...soupeř udělal chybu s věží a černý má pak velkou výhodu.

3. šachovnice-Michal Havránek. Michal pěkně útočil na krále a z toho útoku měl pak dvě věže a figuru proti dámě. Soupeř ho potom ještě dlouho zlobil, ale nakonec si vlezl do odtažného matu a musel dát dámu, a tak se vzdal.

mich

3 

Soupeř špatně zahrál Dd2 a po Sh5 prostě končí.

4. šachovnice-Pavel Frýbort. Jako vždycky měl časovku, ze které se tentokrát nemusel dostávat, protože soupeře uhrál, a jak soupeř ztrácel dámu, tak se vzdal.

 frý

4

Pokud si dobře pamatuji tak předcházelo Sxc4 Sxf4 Kh2??....černý je jasně vyhraný...následovalo Dh5.

5. šachovnice-Ladislav Šebela. Docela rychle se dostal do remízové koncovky. Podle mě stál sice líp, a dokonce jsem mu i věřil, že něco vymyslí, ale asi to nešlo. Tak když už o nic nešlo, tak se domluvili na remíze.

seb

5

Nějaký začátek remízové pozice, podle PC stojí černý o něco líp.

6. šachovnice-Josef Ludvíček. Této partii jsme tentokrát na Grétě dali speciální péči, snad každý druhý tah jsme dopodrobna rozebírali. Ludvíček na začátku získal figuru, a tak soupeř obětoval ještě jednu a šel útočit. Ludvíčkovi se nějak nezadařilo, a nakonec si dal dámu do vazby a prohrál.

ludv

6

Nevím co k tomu dodat, počítač ukazuje -8....veliká škoda, že pan Ludvíček nebyl ve formě.

7. šachovnice-Petr Náplava. Petrův soupeř celou partii mluvil o remíze, nakonec se tak i stalo. Petr stál většinu partie hůř.

pet

8. šachovnice-Pavel Tománek. Soupeř mi tradičně zahrál moje oblíbené D4 ještě navíc hned šel po královi, naštěstí udělal chybu a já získal kvalitu a dva piky. Pak se ještě dlooouho bránil, ale nakonec sem ho udolal.

8

 

Nejlepší tah byl rošáda,ale bilý zahrál g3??, po čemž muselo následovat Dc1 a po Dd1 mám na výběr Dxb2 nebo Dxd1 a pak Jxf2. Rozhodl sem se pro první možnost.

Komentáře k článku: