7. kolo Regionálního přeboru se hrálo v první únorovou neděli, cestou do Nivnice nás doprovázelo "šachové počasí" (bylo pěkně hnusně). Malinko jsme pátrali ve velké Orlovně po hrací místnosti, ale nakonec nalezeno bez větších potíží. Naštvalo nás, že soupeř nastoupil jen v sedmi - takže si Viktor nemohl zahrát, ale aspoň zapsal svůj první bod za Boršice. 

Ač výsledek hovoří jasně, průběh zápasu taková sláva nebyla ... první vyhrál (kromě Viktora) Pavel Tománek, který přešel do věžovky ze které soupeř přešel do snadno prohrané pěšcovky. Potom se ale hrálo dlouho a chvilkama to vypadalo na výsledek "o prsa".Já byl horší, na hranici prohry, ale povedlo se mně soupeři vysmeknout - následně nabídl remiz a dlouho jsem neváhal, ale to už bylo v remizové pozici. Staňa Volčík byl prohraný dvoutahově, pan Skalka měl divokou pozici, Patrik nestál zrovna 2x dobře. Naštěstí pánové Frýbort a Ludvíček vypadali na výhru.

TJ Orel Nivnice A SK Boršice C
Mikulčík Josef H Z 1847 0 - 1 1773 Frýbort Pavel V
Janča František Z 1452 0 - 1 1738 Ludvíček Josef V Z
Kubiš Josef Z 0 0 - 1 1625 Tománek Pavel Z
Habarta Kamil Z 1175 0 - 1 1696 Skalka Josef Z
Soukeník František 1487 ½ - ½ 1647 Stodůlka Václav Z
Tesáček Jiří 1318 0 - 1 1749 Volčík Stanislav
Smítal Josef 0 0 - 1 1297 Pondělek Patrik
    0 - 1 0 Tomášů Viktor
  ½ - 7 ½

1. šachovnice - Pavel Frýbort narazil na ještě většího časovkáře než je on sám. Hrála se varianta královského gambitu (nějaká opožděná, už byly jezdci na c3 a c6 tuším). Pan Frýbort uvěznil soupeři krále v centru a zle mu zatápěl, soupeř nakonec podlehl na ztrátu materiálu - moc pěkná partie.

20190203 111352+

2. šachovnice - Josef Ludvíček stál pěkně a útočil na jeho oblíbený bod f7 ;) ale nejspíš tam nic nenašel a figurky stáhnul zpět - jsem si ale docela jistý, že tam něco bylo ;) Partie se dostala do nepřehledné pozice, ze které pan Ludvíček vyšel se dvěma volnými pěšci - ještě to nehrál úplně přesně, ale nakonec jednoho z pěšců prosadil.

3. šachovnice Pavel Tománek - byl snad po půlhodině ve 4věžové koncovce. Soupeř měl rozbité piky, ale měl hezky aktivní věž. Teď přesně nevím co se stalo, ale Pavel mu věž vyhnal, soupeř věž vyměnil a přešel do jasně prohrané pěšcovky. Asi v 10h hotovo ;)

20190203 095211

4. šachovnice Josef Skalka a králův gambit ;) jak jinak ... Partie byla pěkně ostrá - přesně jak má pan Skalka rád, opačné rošády a útočilo se. Panu Skalkovi se podařilo ukořistit kvalitu, ale stálo ho to celé královské křídlo - tady nevím proč soupeř nevzal pěšce na h3 a nezkusil věčný šach. Byly tam motivy s vyšáchnutím dámy a podobně. Jeho pojetí znamenalo zapíglování se na posledních dvou řadách kde ho pan Skalka umačkal a zmatil.

20190203 113755

- podle mě jediná cesta černého vede přes h3 ... ale počítat to - děkuji nechci ;)

5. šachovnice Václav Stodůlka - hrál sem blbě, to se nedá jinak říct. Totálně bez nápadu, jenom potahovač figur ... vůbec nic jsem tam neviděl. Pevnou rukou jsem přivedl partii na hranici prohry. Ale jako by soupeř nevěděl jak to vyhrát, podařilo se mně zablokovat jeho obrovsky silného střelce a partii remizoval.

PS: nevíte prosím někdo, jak v tom slavném novém systému co je místo db.chess.cz uvidím jaké jsem měl barvy v jednotlivých partiích ?? Já našel jen seznam partií kde je spousta krávovin ale barvy nee :( Zajímá mně kdy jsem měl naposled bílé ...

6. šachovnice Stanislav Volčík - byly opačné rošády takže se vesele útočilo, tady Staňa tahal za kratší konec (teda hodně krátký :-D ) myslím že byl tak 2tahy od prohry ... naštěstí to soupeř neviděl, pozice a stabilizovala a Staňa ho přehrál po 8. řadě.

20190203 113333

- v této pozici může černý vzít věží střelce a přes H sloupec prostě musí umřít ;) soupeř vzal pikem a po se3 a f3 se pozici stabilizovala.

7. šachovnice Patrik Pondělek - hrál, zkoušel soupeře doběhnout - 2x se mu to povedlo, ale měl tam vždy výmluvu. Až se partie dostala do věžové koncovky kde měl Patrik aktivního krále a na toho to potom vyhrál. Ke cti mu musím přičíst že ve věžovce odmítl přijmout remiz a soupeře rozsekal - moc pěkná a zdravá hra !!

20190203 101408

8. šachovnice Viktor Tomášů si bohužel nezahrál, soupeř nastoupil v sedmi ... tak s ním aspoň potrénoval Pavel, který byl se soupeřem hotov za hodinu.

Omlouvám se, že nejsou diagramy, ale totálně nestíhám ...

Komentáře k článku: