V hodovou neděli (proč kruci začíná soutěž zrovna na hody ??) jsme jeli nejdál co Cečko jede - do Dolního Němčí, kde se nám historicky nedaří. Tentokrát jsme zabojovali a vybojovali remízu 4:4. Opět nechyběly hašlerky (dostali jen domácí, ale stejně bych si nedal). Malinko se projevila únava z hodů, ale nakonec největší pařiči (já - Václav Stodůlka a pan Skalka) jsme vyhráli ... 

ŠK Dolní Němčí B SK Boršice C
Světinský Antonín V Z 1874 ½ - ½ 1896 Hlúšek Pavel V Z
Hruška Karel V Z 1926 1 - 0 1838 Šaňák František V Z
Blahuš Zdeněk Z 1700 ½ - ½ 1747 Ludvíček Josef V Z
Kunčík Petr Z 1676 1 - 0 1625 Tománek Pavel Z
Šťuka Josef Z 1716 0 - 1 1696 Skalka Josef Z
Kadlček Petr Z 1605 0 - 1 1647 Stodůlka Václav Z
Kadlček Pavel 1592 1 - 0 1206 Hlúšek Michal
Světinský Antonín 1452 0 - 1 1087 Hlúšek Martin
  4 - 4

 zahajeni

Zahájení zápasu

1. šachovnice Pavel Hlúšek - se soupeřem se do sebe pustili celkem zhurta, trošku jsem měl strach o Pavlova krále (viz fotka). Ale nejspíš tam nic nebylo.

pavel

2. šachovnice František Šaňák - postavil svůj tradiční pěšcový blok (c4, d3, e4). Soupeř ale prorazil na královském křídle a asi vyhrál koncovku - jel jsem domů prvním autem a doporučil nabídnout remiz. Soupeř ale v lepší pozici nepřijmul a vyhrál.

sanak

3. šachovnice Josef Ludvíček - tuto partii jsme moc nesledoval a nemám k ní co říct. Dostala se ale do jezdcové koncovky o které vím jen to, že jsem jí vůbec nerozuměl. Ale zdálo se mně, že nikdy nebude pan Ludvíček lepší. Partie se dohrálavala (i s panem Šaňákem) po mém odjezdu za stavu 3.5 pro nás - takže sem doufal že aspoň jeden udělá remiz.

Řidič druhého auta (Pavel Tománek) zůstal a koncovka byla dokonce vyhraná i prohraná. Takže remiz je asi zpravedlivá.

ludvicek

4. šachovnice Pavel Tománek - začal dobře, měl aktivní pozici. Pak ale odevzdal kvalitu a šlo to do kopru. Udělal chybu v propočtu, když si myslel že ztratí celou figuru.

pavel tomanek

5. šachovnice Josef Skalka - návrat ze zábavy kolem 3. hodiny ranní. Začal špatně když ztratil pika v centru, to ho naštvalo a začal hrát pořádně. Pika v jednoduché kombinaci získal zpět a pustil se těžkýma figurama po G sloupci. Soupeř se do toho trošku zamotal a dostal mata na g2.

diagram skalka

Bílý na tahu, pan Skalka s černýma zahrál De7? bohužel si neuvědomil, že pik na d5 jde brát, protože se uvolňuje věž a visí figura na c6.

6. šachovnice Václav Stodůlka - návrat z hodové zábavy v ranních hodinách (nevím v kolik), po návratu ze zápasu 0.8promile :( - omlouvám se soupeřovi jestli se opil z mého dechu ... Začal sem mizerně, bez plánu, jen jsem skákal figurama sem a tam ... Naštěstí soupeř přehlédl pika, kterého jsem zezobnul a po další nepřesnosti v centru jsem začal vědět co hrát. Soupeři docházel čas, udělal druhou hrubku a ztratil druhého pika a vzdal se. Pozice se mu totálně rozsypala.

7. šachovnice Michal Hlúšek - hned v zahájení ztratil dámu celkem jednoduchým odšachem. Takové finty by měl vymýšlet on a ne je zbaštit i s navijákem. Pak už nebylo o co hrát.

hlusek michal

8. šachovnice Hlúšek Martin - Získal čistou věž a postupně soupeře přejel - hrálo se až do matu.

hlusek martin

Komentáře k článku: