V neděli 21.10.2018 proběhlo 1.kolo krajského přeboru Zlínského kraje. Po sobotních hodech jsme zajížděli až do daleké Valašské Bystřice na Vsetínsku. V zajímavém zápase, kde jsem byl přesvědčený o naší prohře jsme nakonec ještě zvítězili 3-5.

výsledky

Zápas probíhal z mého pohledu pro nás špatně. Jako první sice vyhrál Erik Pfeffer, nicméně hned vzápětí jsme těsně po sobě prohráli já (Michal Havránek) a duo Volčíků. Za stavu 3-1 pro soupeře se ani ostatní partie nevyvíjely zrovna v náš prospěch. Když jsem s Erikem odcházel na pizzu, tak na nás volal Dominik, ať ještě pár minut na něho počkáme, že je za chvilku prohraný a tak půjde s náma. A skutečně to vypadalo pro něho na konečnou. Náš nový host Mikuláš trpěl pod soupeřovým útokem na svou rošádu a nedával jsem mu moc nadějí na záchranu. Vrtal stál spíš vyrovnaně, možná mírně lépe a náš další host Pavel získal figuru a stál na výhru. Za tohoto stavu jsem předpokládal tak 5,5 pro soupeře. Na prohru  Dominika jsme nečekali a šli jsme tedy na pizzu. Za chvilku tam došel Vrtal, že on vyhrál a Pavel také. 3-3 je sice optimističtější, ale ti zbývající dva stejně prohrají. Jaké bylo naše překvapení po návratu, když jsme viděli, že Dominik je vyhraný a Mikuláš také. Odjeli jsme dříve domů a z SMS jsme se dozvěděli, že oba zbývající své partii opravdu vyhráli a nakonec tedy vítězíme 3-5.

V mé partii jsem úspěšně navázal na své výsledky z loňského ročníku. Můj soupeř mně nabídnul remízu, kterou jsem ale vzhledem k nepříznivému vývoji na zbývajících partiích odmítnul. Navíc jsem měl v koncovce krále ve středu šachovnice na rozdíl od soupeře. Cítil jsem, že to jde hrát na výhru. Asi o dva!! tahy později vznikla pozice na diagramu, kde soupeř potáhnul pěšcem na c4. Já jsem měl dostatek času, a tak jsem uvažoval nad Ve6 a dxc4. Obojí se mně líbilo. Zahrál jsem dxc4 a dostal Je4+ vidle a navíc ztratil i oba pěšce na c sloupci, zatímco bílému volný d pěšec zůstal. Partii jsem mohl vzdát, ale odehrál jsem ještě asi 4 tahy a pak se vzdal. Samozřejmě bylo lepší Ve6 s mírnou výhodou černého a pohodlnou hrou.

 Pagáč - Havránek po c4
partie Pagáč - Havránek po tahu bílém pěšcem na c4

Cestou zpátky se mně pan Vrtal posmíval, že on mého soupeře minulý rok zničil v 15-ti tazích. Tak 5-6 let zpátky bych s takovým soupeřem taky mnohem líp zacvičil, nicméně poslední roky je to s mou formou katastrofa. Ale celkem mně to nevadí a směju se tomu. Akorát si teď nemůžu dělat tolik srandy z "céčkařů". Šachama se především bavíme, hlavně tedy po domácích zápasech na Grétě a to je hlavní. Jo a ta pizza byla fakt dobrá.

 

Zpráva z 1.kola je ke stažení zde

Komentáře k článku: