4.3.2018 jsme sehráli doma 9. kolo ZKP proti Napajedlám a sestava byla hvězdná - nastoupila první osmička !! Na výsledku se to okamžitě podepsalo vysokou výhrou 7.5 a odvrácení nebezpečí sestupu. První skoroval Pavel Náplava, který překvapil sopeře ziskem figury (asi z půl hodiny bylo po partii). Já dorazil na zápas jako divák po 10h a vypadalo to velmi dobře. Jediný kdo nevyhrál byl Michal Havránek - který ale vyhraný byl taky, bohužel se mu nepodařilo dotahnout partii do výhry. Soupeř měl ale takový strach, že ve vyhrané koncovce opakoval tahy.

SK Boršice A TJ Fatra-Slavia Napajedla A
Fiala Václav (ZH) 2310F 1 - 0 1946F Pálka Bronislav (Z)
Volčík Luděk (Z) 2109F 1 - 0 1877F Bartas Pavel (Z)
Gabriel Adam (Z) 2093F 1 - 0 1897F Kozojed Vlastislav (Z)
Havránek Michal (Z) 2013F ½ - ½ 1767F Bažant Pavel (Z)
Náplava Pavel (Z) 2038F 1 - 0 1519F Polášek Libor
Pfeffer Erik (Z) 1965F 1 - 0 1560F Fridrich Václav
Vrtal Jaroslav (ZH) 2034F 1 - 0 1506N Jestříbek Martin
Míša Stanislav (ZH) 1977F 1 - 0 1693N Orlita Vratislav (H)
  : ½

 1. šachovnice Václav Fiala opět potvrdil svou extra třídu a soupeře rosekal ... Povedl se mu výpad jezdcem na dámské křídlo a soupeř odevzal pěšca a pozice se začala rozpadat. Zanedlouho odevzdal dalšího a Vašek rozpohyboval volné piky na dámském křídle které by se zarazily až o okraj šachovnice - soupeř se vzdal.

2. šachovnice Luděk Volčík - hrál takovou spíš remizovou přetahovanou, ale podařilo se mu nachytat soupeře na hruškách a získat šikovně věž ....

ludek

Postavení není úplně přesné, ale figury stojí dobře ... Bílý na tahu prostě ztrácí věž - hezká finta ...

3

3. šachovnice Adam Gabriel - soupeř udělal chybu v zahájení, když se vrátil střelcem krýt pika na g7 - nejen že ztratil tempo, ale zablokoval si krále v centru a věž. Potom už "neměl do huby" a Adam ho prakticky k ničemu nepustil. Soupeř se ale bránil velice srdnatě a vynalézavě - bohužel pro něj bylo jen otázkou času kdy kapituluje.

4. šachovnice Michal Havránek - stál na výhru, mohl získávat pika v centru, ale špatně spočítal braní soupeře na h6 a dostal se do komplikací. Zkoušeli sme různé průlomy ale to se prakticky nedá spočítat ;) dost zajímavá analýza i partie. Nakonec vyústila do prohrané věžové koncovky. Soupeř měl ale asi strach a tak opakoval tahy.

5. šachovnice Pavel Náplava - partii jsem neviděl, ale soupeř v italské ztratil figuru a za pár tahů bylo po všem.

6. šachovnice Erik Pfeffer - z celkem nezajímavé střední hry přešel Erik do koncovky jezdce proti střelci. Kúň byl lepší a zdálo se mně že to soupeř nehrál úplně přesně. Nicméně to dlouho netrvalo a Erik ho přejel.

1

7. šachovnice Jaroslav Vrtal - vyběhl na soupeřova krále, získal pika na Fsloupci který potom obsadil věžema. Jednu chvilku mohl získávat dámu - ale za střelce a věž, a asi by se to potom dost těžko vyhrávalo. Takhle soupeře ušlapal volným pikem.

8. šachovnice Míša Stanislav - v totálně zablokované pozici útočil na královském křídle a povedlo se mu přes F sloupec soupeře doběhnout a potom kráně obětoval dámu za smrtící útok.

misa

Bílý na tahu ... těžko radit. Hrálo se fxg4, Sxg4 a po De1 vychází naprostý výdrb Dxf1 - bílý ve výsledku ztrácí věž, protože král je hrozně slabý a je v matu ...

2

 

Komentáře k článku: