Dne 25. února jsme vyjeli do nedalekých Kunovic. Po první hodině jsme stáli furt vyrovnaně, a tak začali remízy na posledních šachovnicích. Asi v 11:30 prohrál Pfeffer Erik a podle ostatních partií jsme doufali, že aspoň remízu uhrajeme. Bohužel naši hráči špatně zahráli koncovky a prohra Františka Šaňáka a Josefa Ludvíčka zajistila soupeřům výhru.

ŠO Kunovice B SK Boršice B
Kaňovský David (ZH) 2383 1 - 0 2055 Havránek Michal (ZV)
Beil Martin (ZV) 2196 1 - 0 1948 Pfeffer Erik (ZV)
Rojar Libor (V) 1876 1 - 0 1823 Šaňák František (Z)
Trávníček Kryštof Mikuláš (Z) 1766 0 - 1 1808 Frýbort Pavel (Z)
Malůš Petr (Z) 1768 1 - 0 1746 Ludvíček Josef
Šácha Milan (Z) 1731 ½ - ½ 1730 Skalka Josef
Kovařík David (Z) 1719 ½ - ½ 1729 Volčík Stanislav st.
Krmíček Antonín 1675 ½ - ½ 1646 Tománek Pavel
  :

Autor: Pavel Tománek

Edit: jen upozorním na pěknou partii Michala Havránka, která zaujala i jeho soupeře a natočil o ní video https://www.youtube.com/watch?v=WXMap5_kfxA

 1.šachovnice-Michal hrál proti IM Kaňovskému. Zahrál Caro-Kann. Soupeř zahrál variantu, kterou Michal úplně neuměl a při obraně obětoval kvalitu. Koncovka se mu mohla podařit zremizovat, ale bohužel si uzavřel dámu a soupeř pak neměl žádný problém s útokem a Michala rozdrtil.

michal

2.šachovnice-Erik přešel do horší koncovky, kde si nechal pustit nepřátelskou věž na svou druhou řadu a nepřátelského krále k jeho pěšcům, čemu šlo nejspíš zabránit a byla by remízová partie.

erik

3.šachovnice-Šaňák si tahal s pěšcama, zatímco soupeř vyvinul většinu figur. Soupeř obětoval figuru pro útok, který pak pokazil, když místo jasného zisku a matů si šel pro zisk věžky. To ale špatně spočítal a skončíl s figurou míň. Přesto měl furt silný útok a po výměně dám Šaňáka zničil na nedostatek času a 2 volné pěšce na 6. řadě.

sanak

4.šachovnice-Frýbort získal kvalitu a soupeře rozdrtil.

frybort

5.šachovnice-Ludvíček získal pěšce, náhle ho ztratil. A kvůli této a ještě jedné chybě mohl buď ztrácet koně nebo dostávat mat, který si nechal dát.

ludvicek

6.šachovnice-Skalka se rychle dostal do koncovky, ve které mu soupeř nabídl remízu, kterou Skalka vzal.

skalka

7.šachovnice-Volčíkovi soupeř nabídl remízu, kterou asi ze strachu přijal, protože se svým soupeřem před měsícem prohrál.

stana

8.šachovnice-Já jsem špatně promyslel útok, kvůli čemu jsem se dostal do horší koncovky. Zkusil sem vyměnit dámy, soupeř s tím neměl problém a já mu nabídl remízu, kterou on přijal.

Komentáře k článku: