K dnešnímu výsledku není co říct, víceméně všichni dohráli v jedné hodině. Soupeřům se partie zbořily doslova jako domeček z karet. Dneska jsme dokonce všichni stihli oběd. Vše začalo výhrou Luďka Volčíka a skončilo překvapivým vystřízlivěním a otočením celé partie Petra Náplavy. Ještě bych chtěl pogratulovat Staňovi Volčíkovi za druhé místo v Boršickém týtý v kategorii sportovec roku a hlavně Josefovi Ludvíčkovi za vítězství ve stejné kategorii.

Autor: Pavel Tománek

ludvicek

SK Boršice B TJ Fatra-Slavia Napajedla B
Volčík Luděk (ZV) 2089 1 - 0 1916 Bartas Pavel (ZV)
Havránek Michal (ZV) 2055 ½ - ½ 1873 Kozojed Vlastislav (ZV)
Pfeffer Erik (ZV) 1948 1 - 0 1707 Bažant Pavel (V)
Náplava Petr (Z) 1864 1 - 0 1708 Kolomazník Ladislav (Z)
Pfeffer Dominik (Z) 1819 1 - 0 1700 Sedláček Roman (Z)
Šaňák František (Z) 1823 1 - 0 1579 Blahynka Svatopluk (Z)
Volčík Stanislav st. 1729 1 - 0 1587 Fridrich Václav (Z)
Tománek Pavel 1646 1 - 0 1693 Orlita Vratislav (H)
  : ½

 1.šachovnice-Luděk Volčík. Soupeř na začátku partie tlačil na dámském křídle. Vyšlo toho z to, že Luděk měl volného pěšce na d6. Nakonec se dostal na 8. řadu a soupeře rozdrtil.

ludek

2.šachovnice-Michal Havránek. Michal útočil na královském křídle, pak na dámském křídle. Když nenašel žádnou skulinu tak to dali za remízu.

michal

3.šachovnice-Erik Pfeffer. Erik zaútočil na královském křídle. Soupeř mu skočil do léčky a prohrál.

erik

4.šachovnice-Petr Náplava. Petr první 2 hodiny partie střízlivěl a přitom mu soupeř chytl dámu. Hned jak Petr vystřízlivěl, tak dámu získal zpět a šel do koncovky s figurou víc.

petr

5.šachovnice-Dominik Pfeffer. Dominik měl lépe vyvinuté figury a soupeř mu ještě vlezl do matu.

domer

domer diagram

Černý zahrál Dxd4 a po Jf6 není vlastně co řešit.

6.šachovnice-František Šaňák. Šaňák zahrál jeho tradiční formaci e5, d6, c5. Soupeř při rozbíjení tohoto skvostu ztratil figuru a vzdal se.

sanak

7.šachovnice-Stanislav Volčík. Staňa měl volného pěšce na D sloupci. Soupeř měl velké problémy ho získat a když už se mu to povedlo tak ztrácel dámu za věž a vzdal se.

stana

8.šachovnice-Pavel Tománek. Zaútočil sem na královském křídle, ale soupeř všechny útoky odrazil. Udělal sem soupeřovi dvou-pěšce na královském křídle a zablokoval, aby byl silný jak jeden pěšec. Nakonec jsme poměnili všechny figury a podařilo se mi prosadit pěšce na dámském křídle.

Komentáře k článku: