V povolební neděli jsme zajeli do dalekých Bojkovic. Cesta byla dlouhá a politické debaty v obou autech taktéž. V Bojkovicích nás vřele uvítali a pohostili a mohli jsme začít hrát. Jako první v 11 hodin skončil Pavel Tománek remízou. Hned na to následovali výhry od Stanislava Volčíka a Josefa Skalky. Bohužel skoro na všech ostatních šachovnicích jsme stáli hůř a vypadalo to, že budeme rádi za remízu. Naštěstí soupeř Luďka Volčíka to pokazil a Michal Havránek hned nabídl remízu a začali jsme vyhrávat 4:1. Rozhodující bod utržil Ludvíček Josef, který z prohrané hry nakonec vyčaroval remízu.

TJ Bojkovice SK Boršice B
Mikulčík Josef (ZH) 1815 0 - 1 2089 Volčík Luděk (ZV)
Kolouch Jiří (Z) 1877 ½ - ½ 2055 Havránek Michal (ZV)
Prchla Jaromír (Z) 1850 1 - 0 1823 Šaňák František (Z)
Vaňhara Petr (Z) 1724 0 - 1 1808 Frýbort Pavel (Z)
Jandl Miroslav (ZH) 1768 ½ - ½ 1746 Ludvíček Josef
Vaňhara Jiří 1694 0 - 1 1730 Skalka Josef
Kratochvílová Magdalena (H) 1664 0 - 1 1729 Volčík Stanislav st.
Krátký Ctibor 1583 ½ - ½ 1646 Tománek Pavel
  :

Autor: Pavel Tománek

 1.šachovnice-Luděk Volčík. Luděk podcenil soupeřův útok na krále a ztratil kvalitu. Naštěstí si soupeř v koncovce vlezl do vidlí, kde ztratil věž. Tohle byla pro nás rozhodující partie, na soupeře začal působit větší tlak, že musí bodovat a partie se začali obracet v náš prospěch.

ludek

2.šachovnice-Michal Havránek. Michal útočil na krále, ale soupeř to ustál tím, že povyměňoval co nejvíc figur a Michal už neměl čím útočit. Dostali se do koncovky, kterou dali za remízu.

3.šachovnice-František Šaňák. Soupeř útočil na krále, ale přehlédl vynucenou výměnu dám a po čase se šlo do koncovky, kde Šaňák ztratil pěšce, na kterého by víceméně prohrál, kdyby mu nespadl praporek.

michal sanak

4.šachovnice-Pavel Frýbort. Frýbort útočil na všech stranách, pak se to otevřelo na dámském křídle. Šel do věžové koncovky se 2 volnými pěšci. Tam díky dobré pozici získal 2 pěšce a jednoho z nich prosadil. Jen bych chtěl dodat, že bylo rozhodnuto už 13:30 a na konec této partie jsme čekali do 15:30.

frybort

5.šachovnice-Josef Ludvíček. Zahrál velice špatné zahájení a hrát to soupeř líp tak v klidu vyhraje. Naštěstí se Ludvíček ze všeho nějak vymotal a vešel do věžové koncovky se třema proti dvoum pěšcům. Ale tuto výhodu nedokázal využít a dostali se do remízové pozice.

6. šachovnice-Josef Skalka. Soupeř přehlédl ztrátu figury a vzdal se.

skalka ludvicek

7.šachovnice-Stanislav Volčík. Hrál velice agresivně, co soupeřku zarazilo. Pak obětoval koně a pomalinku začal dávat maty.

stana

stana diagram

Následovalo tedy Jxc4 a černý je víceméně vyhraný. Velice hezká partie.

8.šachovnice-Pavel Tománek. Byl tu souboj, kdo dřív získá krále toho druhého. Skončilo to výměnou většiny figur a vstupem do koncovky různopolných střelců, ve které sem stál o něco hůř. Soupeř mi tedy nabídl remízu a já ji přijal.

 

Komentáře k článku: