Loni se od nás na republiku dostal Matěj, ale ten už je starý. Takže musí bodovat nějací mladší talenti. Tohoto turnaje se účastnilo celkem 92 dětí ve 3 kategoriích. V kategorii U10 jsme měli 2 žáky, kteří ještě musí pořádně trénovat, aby něco dokázali. Nicméně dneska se podíváme na kategorii U12, ve které hrál Petr Kalivoda. Byl nasazený čtvrtý a všechny slabší hráče porazil. S lepšíma hráčema měl skóre 1,5/3, což je velice hezké. Nakonec tedy skončil druhý s 5,5 body ze 7. Nyní mu můžeme jen přát hodně štěstí, ať v dalších turnajích dosáhne těch nejlepších výsledků. Výsledky ZDE!

368522239 1011871839928425 552154922299639775 n

Ve středu 14.12 se konalo okresní kolo škol. Bohužel Matěj Krajíček a Ondra Kec přešli na jiné školy a nám tito dva hráči chyběli. Ve starší kategorii hráli: Jan Kostka, bratři Jurčíci a Marek Kočař. Honza hrál velice pěkně, až si stěžoval, že až na Matěje Babulu nemá konkurenci. Bratři Jurčíci docela zklamali. Proti takovým hráčům mohli udělat víc bodů. Marek Kočař byl spíše jen do počtu... Není pak divu,  že skončili až předposlední.  Do kraje postupuje GUH s naším Matějem Krajíčkem a Staré Město s naším Ondrou Kecem, tak doufáme, že nás kluci budou pořádně reprezentovat.

V mladší kategorii hráli: Šimon Dědič, Kateřina Kostková, Patrik Zemánek a Jakub Jurčík. Hlavně Katka a Paťa hráli velice pěkně. Paťa dokonce všechno vyhrál, tak mě ho pak bylo líto, že nedostal ani medaili.  Katka bohužel v předposledním kole prohrála jasně vyhranou hru s klučinou ze Starého Města, a ten samý klučina pak v posledním kole uhrál bod Šustrmatem, který stačil, aby nás vypudili z 3. místa. Kubovi a Denisovi se bohužel moc nedařilo...Na druhou stranu nás v kraji bude reprezentovat Peťa Kalivoda, který hraje za školu Za Áleji Uherské Hradiště. Výsledky najdete zde!

320121154 730809827979276 6183337591072717 n

Ve středu 6. 2. 2019 se ve Vsetíně odehrálo letošní kolo Zlínského krajského přeboru škol družstev. Hrálo se ve třech kategoriích: a) 1. stupeň ZŠ, b) 2. stupeň ZŠ, c) střední školy.

Po několikaleté odmlce, kdy naše ZŠ Boršice vozila medaile a dokázala vítězit i v republikových kolech, se našemu družstvu  hrajícímu v kategorii 1. stupeň ZŠ (1.-5. třída) letos podařilo zvítězit v regionálním uherskohradišťském kole. Kluci ve složení Kostka Jan, Krajíček Matěj, Kec Ondřej a Jurčík Oliver pokračovali na letošní krajské kole, kde nezačali dobře dvěma úvodními prohrami s Mařaticemi a Malenovicemi, pak ale dvakrát remizovali se Vsetínem a Kroměříží a mohutně finišovali. Porazili za sebou Napajedla, Holešov a Francovu Lhotu. Přesto závěr byl velmi dramatický, protože zisk 2. postupového místa našemu družstvu připadl díky překvapivé prohře Mařatic s družstvem Napajedel 0,5 - 3,5. Takže se můžeme těšit z postupu na Přebor republiky škol družstev, kde si kluci z 1. stupně ZŠ Františka Horenského Boršice zahrají.

190206 1 stupen vitezove 700

Detailní výsledky pak naleznete na chess-result.com.

Více fotek a jak hráli další kategorie si můžete přečíst na stránkách Zlínského šachového svazu.

8. ZŠ Francova Lhota 0 1 1 2 1 2 1 * 8

Naši nadějní mladí hráči se rozhodli strávit podzimní prázdniny na MMaS. Matěj je nasazený 5. v kategorii U14, takže do něj vkládáme velké naděje. Honza je nasazený 43. v kategorii U16, takže naopak může ukázat, že má navíc. Držíme jim palce! Průběžné výsledky lze sledovat ZDE!

O minulé sobotě se šešlo 76 mladých šachistů na 1.VC,která se v letošní sezoně přestěhovala mimo region UH a to do nedalekého Veselí nad Moravou.Domácí pořadatelé nahradili termínově Osvětimany,kde se zrovna konaly hody a byl obsazen hrací sál.VC se přestěhovala i z důvodu zániku šachového klubu v Hluku,který v minulých letech byl tradičním pořadatelem vždy jednoho z turnajů VC.Veselané se své úlohy pořadatelů zhosti na výbornou a to především velmi bohatým cenovým fondem,výborným bufetem,příjemným prostředím školní jídelny Církevní základní školy.

Turnaj se hrál ve dvou kategoriích a to 2001-2007 starší a mládí si to rozdalo od ročníku narození 2002 a mladší.Náš oddíl reprezentovalo deset,respektivě devět hochů a jedna dívka.Nejlépe si vedl Pavel Tománek,který zvítězil způsobem start-cíl,ostatní též nevyšli naprázdno,jen škoda zbytečných chyb a nevyužívání času,stanoveného na partii.