Ve středu 6. 2. 2019 se ve Vsetíně odehrálo letošní kolo Zlínského krajského přeboru škol družstev. Hrálo se ve třech kategoriích: a) 1. stupeň ZŠ, b) 2. stupeň ZŠ, c) střední školy.

Po několikaleté odmlce, kdy naše ZŠ Boršice vozila medaile a dokázala vítězit i v republikových kolech, se našemu družstvu  hrajícímu v kategorii 1. stupeň ZŠ (1.-5. třída) letos podařilo zvítězit v regionálním uherskohradišťském kole. Kluci ve složení Kostka Jan, Krajíček Matěj, Kec Ondřej a Jurčík Oliver pokračovali na letošní krajské kole, kde nezačali dobře dvěma úvodními prohrami s Mařaticemi a Malenovicemi, pak ale dvakrát remizovali se Vsetínem a Kroměříží a mohutně finišovali. Porazili za sebou Napajedla, Holešov a Francovu Lhotu. Přesto závěr byl velmi dramatický, protože zisk 2. postupového místa našemu družstvu připadl díky překvapivé prohře Mařatic s družstvem Napajedel 0,5 - 3,5. Takže se můžeme těšit z postupu na Přebor republiky škol družstev, kde si kluci z 1. stupně ZŠ Františka Horenského Boršice zahrají.

190206 1 stupen vitezove 700

Detailní výsledky pak naleznete na chess-result.com.

Více fotek a jak hráli další kategorie si můžete přečíst na stránkách Zlínského šachového svazu.

Poř. Družstvo 1 2 3 4 5 6 7 8 PH 1
1. ZŠ Zlín-Malenovice, tř. Svobody * 3 3 3 3 3 4 21,5
2. ZŠ Frant. Horenského Boršice 1 * 1 4 2 2 4 3 17
3. ZŠ TGM Mařatice 3 * ½ 3 2 2 3 15
4. II. ZŠ Napajedla 1 0 * 2 2 4 2 14,5
5. ZŠ Integra Vsetín 1 2 1 2 * 2 3 3 14
6. ZŠ Slovan Kroměříž 1 2 2 2 2 * 3 2 14
7. 1. ZŠ Holešov 1 0 2 0 1 1 * 3 8
8. ZŠ Francova Lhota 0 1 1 2 1 2 1 * 8

O minulé sobotě se šešlo 76 mladých šachistů na 1.VC,která se v letošní sezoně přestěhovala mimo region UH a to do nedalekého Veselí nad Moravou.Domácí pořadatelé nahradili termínově Osvětimany,kde se zrovna konaly hody a byl obsazen hrací sál.VC se přestěhovala i z důvodu zániku šachového klubu v Hluku,který v minulých letech byl tradičním pořadatelem vždy jednoho z turnajů VC.Veselané se své úlohy pořadatelů zhosti na výbornou a to především velmi bohatým cenovým fondem,výborným bufetem,příjemným prostředím školní jídelny Církevní základní školy.

Turnaj se hrál ve dvou kategoriích a to 2001-2007 starší a mládí si to rozdalo od ročníku narození 2002 a mladší.Náš oddíl reprezentovalo deset,respektivě devět hochů a jedna dívka.Nejlépe si vedl Pavel Tománek,který zvítězil způsobem start-cíl,ostatní též nevyšli naprázdno,jen škoda zbytečných chyb a nevyužívání času,stanoveného na partii.

Tuto sobotu se sešlo v KD v Boršicích,na dnešní dobu v poměrně v hojném zastoupení,51 mladých šachistů,aby se poprali o regionální tituly na rok 2012.

Zastoupeno bylo pouze pět oddílů/Staré Město,domácí Boršice,Osvětimany,Kunovice a Bojkovice/,cestu do Boršic nenašly oproti loňsku oddíly z Vlčnova a Ostrožské Nové Vsi,ale i tak,co do počtu,byla účast pouze o jednoho hráče méně.Potěšil nárust hráčů především v nejmladší kategorii H,D-9,který byl oproti roku 2011 pomalu trojnásobný,že by nastupovala druhá vlna šachového potěru?  

Tabulky s podrobnými výsledky jednotlivých kategorií: 

ŠSZK

Fotodokumentace od Pavla Růčky:

 

http://sokunovice.rajce.idnes.cz/RP_zaku_2012_Borsice_-_3.3.2012/

 

 

Ve středu 27,6,2012 jsme se dvěma auty vypravili na poslední turnaj šachové sezony do Bezměrova,kde pořádal Laďa Opluštil oblíbený turnaj pro školní mládež 1.-5.tříd ZŠ.Hrálo se pět turnajů,dle tříd, do kterých děti docházejí.Naše výprava měla zastoupení v 1.třídě Jakuba Gajdoše,který ještě navštěvuje MŠ a patřil mezi nejmladší účastníky,byl to jeho první velký turnaj a nevedl si nijak špatně.

V turnaji 2.tříd jsme měli dvojnásobné zastoupení a to v ostříleném Michalu Pavlínkovi a prvně startujícím Ondrovi Horském,oba potvrdili své papírové předpoklady a umístnili se dle předpokladů.

Mezi čtvrťáky hráli Ondra Kočenda , Petr Křemeček a Radim Cukr,kteří se umístnili ve druhé polovině startovního pole.

Kategorii pátých tříd jsme obsadili Michalem Krsičkou a naším nejlépe umístněným Lukášem Kolajou/5.místo/. 

Pořadatelé zajistili pěkný cenový fond a doprovodný bufet a patří jim poděkování.

Odkaz na články a fotogalerii ŠK Kunovice a pořádájících Postoupek:

 

http://www.sachykunovice.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=105:stedomoravsky-pohar&catid=3:jednotlivci&Itemid=3

 

http://postoupky.blogspot.cz/2012/06/2rocnik-stredomoravskeho-poharu.html

V sobotu 22.10.2011 se v UH v jídelně ZŠ UNESCO konala krajská soutěž 5-ti členných žákovských družstev všachu.Sjelo se 7 družstev,která bojovala o čtyři postupová místa do KP.Boršice reprezentova pětice ve složení Zdeněk Otruba,Lukáš kolaja,Adéla Brzicová,Dalibor Kníž a Ondra Zahradník.Všichni příkladně bojovali,nejlepšího bodového zisku dosáhl na druhé šachovnici Lukáš,dobře se drželi i Zdeněk s Adélou a cenné zkušenosti nabírali Dalibor s Ondrou,kteří patřili vůbec k nejmladším v turnaji.

Pěkný článek a výsledkový servis je na stránkách šachového webu ZK a fotogalerie na rajčeti Kunovic.

 

Po třech letech se krajská soutěž družstev starších žáků hrála v Uherském Hradišti v jídelně ZŠ Unesco. Sešlo se celkem sedm týmů, z nichž tři si přijela zahrát o postup do Krajského přeboru, další čtyři týmy pak obeslaly okolní oddíly svými nižšími družstvy bez nároku na postup.
Škoda, že nakonec nesestavil družstvo oddíl z Ostrožské Nové Vsi. Slavia Kroměříž přijela ve čtveřici, když jim na poslední chvíli onemocněl Karel Kašík. Dle propozic sice může hrát jen jeden host, ale vzhledem k tomu, že se hrálo o 4 postupová místa, o které si přijela zahrát tři družstva splňující podmínky propozic, tak bylo domluveno, že je může doplnit jeden hráč ze ZLÍNTERMU, který přijel naopak s jedním náhradníkem, aby si všechny děti zahrály. A tak i když nakonec Kroměříž měla dva hosty, tak neztrácí právo na postup do KP.
Všechna tři družstva, která přijela se svým nejlepším týmem, hrála od začátku o první místa. Ze začátku se zdálo, že zkušené družstvo Osvětiman bez větších problémů zvítězí, když porazilo tým z Malenovic. Ale po překvapivé prohře v pátém kole s Kroměříží se naopak do čela vyšvihl nejvzdálenější tým. Ovšem v šestém kole ZLÍNTERM porazil Kroměříž a vše se zase v čele srovnalo. Vítězem se nakonec přece jen stal tým z Osvětiman, který měl lepší skóre než Kroměříž. ZLÍNTERM doplatil na remízu z Boršicemi a skončil s dvoubodovou ztrátou na třetím místě. Další pořadí bylo ŠO Kunovice B, SK Boršice C, Staré Město D a Staré Město E.
Podrobné výsledky jsou v příloze nebo na: chess-results. Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde.
Soubor ke stažení (pdf)