O minulé sobotě se šešlo 76 mladých šachistů na 1.VC,která se v letošní sezoně přestěhovala mimo region UH a to do nedalekého Veselí nad Moravou.Domácí pořadatelé nahradili termínově Osvětimany,kde se zrovna konaly hody a byl obsazen hrací sál.VC se přestěhovala i z důvodu zániku šachového klubu v Hluku,který v minulých letech byl tradičním pořadatelem vždy jednoho z turnajů VC.Veselané se své úlohy pořadatelů zhosti na výbornou a to především velmi bohatým cenovým fondem,výborným bufetem,příjemným prostředím školní jídelny Církevní základní školy.

Turnaj se hrál ve dvou kategoriích a to 2001-2007 starší a mládí si to rozdalo od ročníku narození 2002 a mladší.Náš oddíl reprezentovalo deset,respektivě devět hochů a jedna dívka.Nejlépe si vedl Pavel Tománek,který zvítězil způsobem start-cíl,ostatní též nevyšli naprázdno,jen škoda zbytečných chyb a nevyužívání času,stanoveného na partii.

Ve středu 27,6,2012 jsme se dvěma auty vypravili na poslední turnaj šachové sezony do Bezměrova,kde pořádal Laďa Opluštil oblíbený turnaj pro školní mládež 1.-5.tříd ZŠ.Hrálo se pět turnajů,dle tříd, do kterých děti docházejí.Naše výprava měla zastoupení v 1.třídě Jakuba Gajdoše,který ještě navštěvuje MŠ a patřil mezi nejmladší účastníky,byl to jeho první velký turnaj a nevedl si nijak špatně.

V turnaji 2.tříd jsme měli dvojnásobné zastoupení a to v ostříleném Michalu Pavlínkovi a prvně startujícím Ondrovi Horském,oba potvrdili své papírové předpoklady a umístnili se dle předpokladů.

Mezi čtvrťáky hráli Ondra Kočenda , Petr Křemeček a Radim Cukr,kteří se umístnili ve druhé polovině startovního pole.

Kategorii pátých tříd jsme obsadili Michalem Krsičkou a naším nejlépe umístněným Lukášem Kolajou/5.místo/. 

Pořadatelé zajistili pěkný cenový fond a doprovodný bufet a patří jim poděkování.

Odkaz na články a fotogalerii ŠK Kunovice a pořádájících Postoupek:

 

http://www.sachykunovice.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=105:stedomoravsky-pohar&catid=3:jednotlivci&Itemid=3

 

http://postoupky.blogspot.cz/2012/06/2rocnik-stredomoravskeho-poharu.html

V sobotu 22.10.2011 se v UH v jídelně ZŠ UNESCO konala krajská soutěž 5-ti členných žákovských družstev všachu.Sjelo se 7 družstev,která bojovala o čtyři postupová místa do KP.Boršice reprezentova pětice ve složení Zdeněk Otruba,Lukáš kolaja,Adéla Brzicová,Dalibor Kníž a Ondra Zahradník.Všichni příkladně bojovali,nejlepšího bodového zisku dosáhl na druhé šachovnici Lukáš,dobře se drželi i Zdeněk s Adélou a cenné zkušenosti nabírali Dalibor s Ondrou,kteří patřili vůbec k nejmladším v turnaji.

Pěkný článek a výsledkový servis je na stránkách šachového webu ZK a fotogalerie na rajčeti Kunovic.

 

Po třech letech se krajská soutěž družstev starších žáků hrála v Uherském Hradišti v jídelně ZŠ Unesco. Sešlo se celkem sedm týmů, z nichž tři si přijela zahrát o postup do Krajského přeboru, další čtyři týmy pak obeslaly okolní oddíly svými nižšími družstvy bez nároku na postup.
Škoda, že nakonec nesestavil družstvo oddíl z Ostrožské Nové Vsi. Slavia Kroměříž přijela ve čtveřici, když jim na poslední chvíli onemocněl Karel Kašík. Dle propozic sice může hrát jen jeden host, ale vzhledem k tomu, že se hrálo o 4 postupová místa, o které si přijela zahrát tři družstva splňující podmínky propozic, tak bylo domluveno, že je může doplnit jeden hráč ze ZLÍNTERMU, který přijel naopak s jedním náhradníkem, aby si všechny děti zahrály. A tak i když nakonec Kroměříž měla dva hosty, tak neztrácí právo na postup do KP.
Všechna tři družstva, která přijela se svým nejlepším týmem, hrála od začátku o první místa. Ze začátku se zdálo, že zkušené družstvo Osvětiman bez větších problémů zvítězí, když porazilo tým z Malenovic. Ale po překvapivé prohře v pátém kole s Kroměříží se naopak do čela vyšvihl nejvzdálenější tým. Ovšem v šestém kole ZLÍNTERM porazil Kroměříž a vše se zase v čele srovnalo. Vítězem se nakonec přece jen stal tým z Osvětiman, který měl lepší skóre než Kroměříž. ZLÍNTERM doplatil na remízu z Boršicemi a skončil s dvoubodovou ztrátou na třetím místě. Další pořadí bylo ŠO Kunovice B, SK Boršice C, Staré Město D a Staré Město E.
Podrobné výsledky jsou v příloze nebo na: chess-results. Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde.
Soubor ke stažení (pdf)

Tuto sobotu se sešlo v KD v Boršicích,na dnešní dobu v poměrně v hojném zastoupení,51 mladých šachistů,aby se poprali o regionální tituly na rok 2012.

Zastoupeno bylo pouze pět oddílů/Staré Město,domácí Boršice,Osvětimany,Kunovice a Bojkovice/,cestu do Boršic nenašly oproti loňsku oddíly z Vlčnova a Ostrožské Nové Vsi,ale i tak,co do počtu,byla účast pouze o jednoho hráče méně.Potěšil nárust hráčů především v nejmladší kategorii H,D-9,který byl oproti roku 2011 pomalu trojnásobný,že by nastupovala druhá vlna šachového potěru?  

Tabulky s podrobnými výsledky jednotlivých kategorií: 

ŠSZK

Fotodokumentace od Pavla Růčky:

 

http://sokunovice.rajce.idnes.cz/RP_zaku_2012_Borsice_-_3.3.2012/

 

 

Tento víkend zahajují dlouhodobé soutěže družstev, naše dvě mládežnická družstva.

Naše B-mužstvo hrající 1.ligu-východ,předehrálo minulý týden utkání třetího kola s SM-B a tesně prohrálo 2,5-3,5.v sobotních utkáních změří své síly s oběma družstvy Orlové a to zejména jejich A-družsvo,které sestoupilo letos z ELD,bude jistě zdatným soupeřem. 

1.-3
Zápas 2. kola: Orlová A - Boršice B - 15. 10. 2011 
(zahajovací soustředění I. LMD V 11-12 ve St. městě);
První 3 šachovnice (zprava): Janska, Skalka, Tománek  


4.-6
Zápas 2. kola: Orlová A - Boršice B - 15. 10. 2011
(zahajovací soustředění I. LMD V 11-12 ve St. městě);
4. - 6. šachovnice (Zprava): Zatloukal, Pondělek, Nováková.

Boršické A-družstvo zajíždí v sobotu ráno k prvním čtyřem kolům ELD,naší nejvyšší mládežnické soutěži o 16-ti účastnících/8-skupina východ a 8-skupina západ/,kterou hrajeme nepřetržitě již sedmou sezonu,do Frýdku Místku.Termín koliduje zrovna se Slováckýma hodama v Boršicích,tak naši reprezentanti jsou z toho tochu smutní.

Věřím,že se s tím nějak srovnají a ukážou svým soupeřům,že v Boršicích se šachu daří a dovezeme  z FM nějaké body.

Budeme hrát čtyři utkání a to s LOKO  a DURASEM Brno,s Náměští nad Oslavou a s Poličkou.

Výsledkový servis obou ligových soutěží bude na stránkách Šachového svazu ČR a nějaké komentáře včetně fotogalerie se objeví na webu-ŠACHYBORŠICE.CZ.

BORŠICE DO TOHO!!!