V neděli 26. 9. 2010 se konal v KD Boršice tradiční Otevřený přebor Moravy a Přebor Zlínského kraje 4-členných družstev v bleskové hře.
O pořadatelství se postaral domácí šachový oddíl s pomocí rodičů některých mladých talentů. Letošní ročník rekordní účast přes 50 družstev bohužel nepřekonal... Jak zmínil ředitel turnaje - Stanislav Volčík st.: "Krize je krize!"  I tak 173 účastníků rozdělených ve 43 družstvech oko šachového diváka (včetně pořadatelů) určitě potěšilo.

01_pohled_do_salu

Příjemným doplňkem turnaje je konzumace místního Burčáku, což také vyvozuje přezdívku turnaje: "Burčákový." Z toho se dá také vyvodit, že někteří "hráči" nepřijeli vyhrávat šachově, ale spíše se předbíhat v množstevním konzumování "omamného vinného moku!"

Celkové vítězství si vybojovali suverénní borci z Lanškrouna se ziskem 68 bodů z 88 celkově možných.

05_Lanskroun
Zleva: Jan Bernášek, Roman Solil, Pavel Hrubeš a Marián Sabol

61,5 bodu stačilo Staré Městu A na celkově druhé místo a k titulu Přeborníka Zlínského kraje. Pomyslný bronz si odvezlo mladé, perspektivní družstvo z šachového klubu Zlín - pod do očí bijícím názvem Děti svobody (59,5 bodu; 2. místo v Přeboru Zlínského kraje). Čtvrté místo patřilo mimokrajským Hustopečím (56,5 bodu). Náš oddíl nejvíce potěšil výborný výsledek mladých Boršic A (ve složení: Václav Fiala, Luděk Volčík, Gabriel Adam a Petr Náplava) - celkové páté místo a třetí místo v Zlínském kraji.

04_Borsice_A
Boršice A (zleva): Petr Náplava, Luděk volčík, Adam Gabriel a Václav Fiala

Za pořadatele musím poděkovat hráčům za vcelku bezproblémový (až na pár drobných sporů) průběh turnaje! Samozřejmě ho hodnotím, jako velmi úspěšný ročník! Velké díky patří všem rodičům a dobrovolníkům, kteří s vypětím všech sil zládali "silný nápor" při pauze mezi koly v bufetu. Smějící se Budeme se těšit na další úspěšné ročníky s hojnou účastí.

 

03_obsluha_bufetu
sestava turnajového bufetu... Šlapalo jim to bez chybičky...

 

VÝSLEDKY:

Odkazy na další články: